Հայտնի է ԱԺ-ում բռնկված հրդեհի պատճառը
ՀՀ ԱԻՆ հրդեհային և տեխնիկական անվտանգության տեսչության և ՀՀ պետական պահպանության ծառայության հետ համատեղ անցկացված հետաքննության արդյունքում պարզվել է, որ մարտի 27-ին, ժամը 19.40-ի սահմաններում ՀՀ ԱԺ աշխատակից (բանվոր), 59-ամյա Աշոտ Ղազանչյանը, որը պատասխանատու էր տվյալ տարածքի պահպանության համար, գնացել է շենքի նկուղ, ստուգել արդյոք ամեն ինչ կարգին է, լույսն անջատել, այնուհետև` սիգարետի ծխացող մնացորդը նետել գետնին` նկուղի կողմը, դուռը կողպել և հեռացել։
Ծխախոտի մնացորդն ընկել է գետնին կուտակված թղթի մնացորդների վրա ու ծխացել։ Դրա հետևանքով նկուղում առաջացել է ծխապատ գոտի։ Նյութական վնաս չի պատճառվել։ Այս մասին տեղեկանում ենք ԱԻՆ լրատվական կենտրոնից:

Cause of fire in National Assembly revealed
An investigation conducted by the Anti-Fire and Technical Security Inspection of the Ministry of Emergency Situations has revealed that around 7:40 pm on March 27, Ashot Ghazanchian, 59, a worker RA National Assembly, who looks after the building, went to the cellar to make sure everything is okay. He turned off the light, then dropped his cigarette butt on the floor of the cellar, locked the door and left.
The cigarette butt fell on a pile of paper on the floor and started to smolder, as a result of which smoke filled the room. No material damage was caused, the press service of Ministry of Emergency Situations said.