Րաֆֆի Հովհաննիսյանն դադարեցնում է հացադուլը
Ազատության հրապարակի հանրահավաքը հացադուլավոր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը սկսեց մեջբերելով Ինդիրա Գանդիի խոսքը, թե «նախ նրանք մեզ անտեսում են, հետո` ծաղրում, դրանից հետո` հարվածում, իսկ վերջում մենք հաղթում ենք»: Հովհաննիսյանն ասաց, որ սա վերաբերում է նաև իրենց պայքարին:
«Ես պահանջում եմ, որ կա՛մ Սերժ Սարգսյանն ինքնաբացարկ ներկայացնի, կա՛մ նոր նախագահական ընտրություններ անցկացնի, կա՛մ էլ` ժողովրդի հետ կիսի իշխանությունը»,- Ր. Հովհաննիսյանը կրկնեց բազմիցս արված պահանջը: Նա ևս մեկ անգամ հավաստիացրեց, որ սա պաշտոնակռիվ չէ: Մինչ օրս, Ր. Հովհաննիսյանի խոսքով, իրենց շրջահայաց առաջարկին իշխանությունը համաձայնություն, բովանդակային պատասխան չի տվել:
«Նույնիսկ իշխանության մանկլավիկները լռելու փոխարեն, ինչ-ինչ հայտարարություններ են անում»,- ասաց Ր. Հովհաննիսյանը:
Դիմելով քաղաքացիներին` Ր. Հովհաննիսյանը նկատեց, որ ժողովրդի հետ պետք է իր պայքարը տանի բոլոր հնարավոր ճանապարհներով:
Սուրբ Զատկի պատարագից հետո Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ավարտելու է իր հացադուլը: Նա ասաց, որ առանց «կազդուրման» պատրաստվելու են ապրիլի 9-ին:

Раффи Ованнисян прекратит голодовку в день Пасхи
На площади Свободы в Ереване стартовал митинг лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна. Выступая перед участниками митинга, Раффи Ованнисян процитировал слова Махатма Ганди: «Сначала вас игнорируют, затем над вами смеются, затем с вами борются, затем вы побеждаете». Раффи Ованнисян отметил, что эти слова относятся также к борьбе движения «Hello Revolution».
«Я требую, чтобы Серж Саргсян или представил самоотвод, или провел новые президентские выборы, или разделил бы с народом власть», - заявил Р.Ованнисян.
Лидер партии «Наследие» вновь заверил, что это не борьба за власть. По словам Р.Ованнисяна, по сей день власти не дали согласия или содержательного ответа на их предложения.
«Шестерки власти, вместо того, чтобы молчать, делают какие-то заявления», - сказал Раффи Ованнисян.
Обращаясь к гражданам, Раффи Ованнисян отметил, что должен вести эту борьбу вместе с народом всеми возможными путями.
Лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян также сообщил о том, что после богослужения Святой Пасхи прекратит голодовку и сразу после этого начнется подготовка к 9 апреля.