Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Նախագահը ոչ թե աստծո ընտրյալն է, այլ` ժողովրդի
Բոլորս գիտենք, որ այս ընտրությունը կատարվել է համատարած գողությամբ, ստի, կեղծիքի ուղղորդման արդյունքում: Երկրի նախագահը ոչ թե աստծո ընտրյալն է, այլ` ժողովրդի: Եղեգնաձորում հավաքի ժամանակ այսպես դիմեց հավաքվածներին նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
«Ակնհայտ է, որ փետրվարի 18-ին ժողովուրդը հաղթել է, ես կրկնում եմ` սա Սերժ Սարգսյանի և իմ պայքարը չէ, սա ժողովրդի հաղթանակն է»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Շարունակելով խոսքը` Հովհաննիսյանը նշեց, որ մինչև ապրիլի 9-ը ժամանակ կա, և Սերժ Սարգսյանը պետք է գնահատի պահը, գնա ճանապարհ՝ հայ ժողովրդի հետ:
Պետք է մինչև ապրիլի 9-ը, Հովհաննիսյանի խոսքով, գտնել հանընդհանուր լուծում, որը պետք է լինի «հավասարարը հավասարով»:

Hovannisian: President is representative chosen by people and not God
“We all know that the election was held in an atmosphere of lie and fraud. A president is a representative chosen by the people and not by God,” the Heritage Party leader, ex-presidential candidate Raffi Hovannisian stated at today’s rally in the city of Yeghegnadzor.
“It is obvious that the people won the February 18 presidential election. It is not a struggle between me and Serzh Sargsyan, it is a struggle of the people,” R. Hovannisian noted.
According to him, Serzh Sargsyan still has time until April 9 in order to assess the situation and follow the path together with the people. In Hovannisian’s words, by April 9, it is necessary to find a common solution in line with the present situation.