Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Նախագահը ոչ թե աստծո ընտրյալն է, այլ` ժողովրդի
Բոլորս գիտենք, որ այս ընտրությունը կատարվել է համատարած գողությամբ, ստի, կեղծիքի ուղղորդման արդյունքում: Երկրի նախագահը ոչ թե աստծո ընտրյալն է, այլ` ժողովրդի: Եղեգնաձորում հավաքի ժամանակ այսպես դիմեց հավաքվածներին նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
«Ակնհայտ է, որ փետրվարի 18-ին ժողովուրդը հաղթել է, ես կրկնում եմ` սա Սերժ Սարգսյանի և իմ պայքարը չէ, սա ժողովրդի հաղթանակն է»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Շարունակելով խոսքը` Հովհաննիսյանը նշեց, որ մինչև ապրիլի 9-ը ժամանակ կա, և Սերժ Սարգսյանը պետք է գնահատի պահը, գնա ճանապարհ՝ հայ ժողովրդի հետ:
Պետք է մինչև ապրիլի 9-ը, Հովհաննիսյանի խոսքով, գտնել հանընդհանուր լուծում, որը պետք է լինի «հավասարարը հավասարով»:

Раффи Ованнисян: Президент – избранник народа, а не Господа
«Мы все знаем, что эти выборы проходили в атмосфере лжи и фальсификаций. Президент – это избранник народа, а не Господа», - заявил сегодня на митинге в городе Ехегнадзор бывший кандидат в президенты Армении, лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян.
«Очевидно, что на президентских выборах 18 февраля народ одержал победу. Это не борьба между мной и Сержем Саргсяном, это борьба народа», - сказал Р.Ованнисян.
Раффи Ованнисян отметил, что до 9 апреля есть время и Серж Саргсян должен оценить ситуацию, пройти путь с народом. По словам лидера партии «Наследие» нужно до 9 апреля найти всеобщее решение, адекватное создавшейся ситуации.