«Ինձ ստիպում են, որ իմ կյանքի գնով կայացնեմ ազգային միասնությունը»
Հիմա մարդիկ դուրս են գալիս ինձ հետ հանդիպման, բայց դրանով ոչ թե ինձ են լավություն անում, այլ իրենց ազատ կամքն են արտահայտում: Գորիսում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը` բացատրելով, թե ինչու են Գորիսում և Կապանում հավաքված մարդիկ սակավ:
Նրա խոսքով` դա պայմանավորված է վախի մթնոլորտով, քանի որ գործող իշխանությունները, մարզպետը և իրենց արբանյակները, Հովհանիսյանի կարծիքով, շարունակում են վախ սփռել. «Մենք կհասնենք նրան, որ Սյունիքը հետ կվերցնի իր իրավունքը:
Խոսելով հետագա անելիքների մասին` Ր. Հովհաննիսյանն ասաց, թե ութ օր ժամանակ կա, որպեսզի գործող նախագահը որոշի՝ ինքն ազգային միասնությա՞ն հետ է, թե՞ ոչ:
«Չեմ ուզում ապրիլի 9-ից հետո գնալ զուգահեռ ճանապարհով, բայց գործող նախագահի քայլերի բացակայությունը կամ պատրվակներն ինձ ստիպում են, որ կրկնում եմ, իմ կյանքի գնով կայացնեմ ազգային միասնությունը»,- ընդգծեց Ր. Հովհաննիսյանը:

“They force me to establish national unity at the expense of my life”
“By attending my rallies, people express their free will, rather than do me a favor,” ex-presidential candidate Raffo Hovannisian said today during a talk with reporters in the city of Goris in Syunik province, when explaining why few people were present at his rallies in Goris and Kapan.
In his words, this fact is conditioned by the atmosphere of fear: the authorities, regional governor and their satellites continue to keep people in fear. “But we will make it possible for Syunik to recover its rights”.
Speaking about his further steps, Hovannisian said that Serzh Sargsyan has 8 days to decide whether he is favor of national unity or not.
“I would not like to follow a parallel path after April 9, but the absence of moves by the incumbent president or the pretexts force me – I say it once again – to establish national unity at the expense of my life,” Hovannisian stressed.