Րաֆֆի. Դուք չպիտի սպասեք, որ ես Ձեզ համար փրկարար դերակատարում անեմ
Ես զգուշացնում եմ` որևէ մեկը` հայ, թե օտար, հատկապես հայ, հանկարծ չփորձի կանգնել հայ ժողովրդի արդար պայքարի դեմ: Հայրենիքի ապագան ոչ թե իմ, այլ` մեր ձեռքին է: Սիսիանում հանրահավաքի ժամանակ այս մասին հայտարարեց նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
«Դուք չպիտի սպասեք, որ ես Ձեզ համար փրկարար դերակատարում անեմ, ո’չ: Փրկիչների, կուսակցապետերի, կեղծ փրկիչների ժամանակն անցել է, եկել է հայ քաղաքացու ժամը»,- դիմելով սիսիանցիներին` ասաց Ր. Հովհաննիսյանը:
Խոսելով հետագա անելիքների մասին` նա նկատեց, որ ապրիլի 9-ին, երբ նախատեսված է վերընտրված նախագահ Սերժ Սարգսյանի երդմնակալության արարողությունը, բոլորը պետք է հավաքվեն Ազատության հրապարակում:
«Ես չէի ուզենա, որ ապրիլի 9-ին որևէ մեկը տանը նստած՝ որպես սերիալ հետևի: Մենք այլևս որպես կողքից նայողներ չպետք է մասնակցենք, միասին պետք է կատարենք հայ ժողովրդի պատգամը: Ապրիլի 9-ին լինելու է նոր Հայաստանի երդմնակալությունը, ունենալու ենք ազգային միասնություն»,- ընդգծեց Հովհաննիսյանը:
Նա հորդորեց ժողովրդին կիսատ չթողնել փետրվարի 18-ի հաթանակը. «Եթե Դուք ինձ հետ եք ու ես Ձեզ հետ, ուրեմն հաղթանակը մինչև վերջ պետք է տանենք, մենք հավաքվելու ենք Ազատության հրապարակում ու հռչակենք նոր Հայաստանի ձևավորման սկիզբը»:

Raffi Hovannisian: You should not wait for me to become your savior
“I warn everyone- be it an Armenian or a foreigner – not to try to oppose the just struggle of the Armenian people. The country’s future is in your, and not my hands,” the Heritage Party leader, ex-presidential candidate Raffi Hovannisian stated at the rally in the city of Sisian today.
“You should not wait for me to become your savior. The times of saviors, party leaders, pseudo saviors are over. The time of the Armenian citizen has come. You must realize that we must do everything together,” Hovannisian said.
Speaking about further actions, Raffi Hovannisian said that on April 9 – the day of the re-elected President Serzh Sargsyan’s inauguration – everyone should gather in Liberty Square. He called on everyone to join them.
“I wouldn’t like anyone on April 9 to stay at home and watch what is happening, as if they watch a television series. We should not be wing-side spectators, but should carry out the precept of the Armenian people. The inauguration of a new Armenia will be held on April 9, and we will have national unity,” Raffi Hovannisian said.