«Ա1+»-ի տնօրեն. Հացադուլը ռացիոնալ քայլ չէր և ոչ մի բանի չբերեց
«Ա1+» հեռուստաընկերության տնօրեն Մեսրոպ Մովսիսյանի համար «Բարև Երևան» դաշինքի ցուցակում ընդգրկվելն անակնկալ էր: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ինքը` Մովսիսյանը` պարտավորեցնող համարելով իրեն հատկացված տեղը:
«Ժողովրդական շարժման այդ ցանկում ներգրավվել եմ որպես անձ: Կուզեի, որ «Ա1+»-ը բաժանեիք իմ անձից, քանի որ ունեմ իմ իրավունքները՝ որպես ՀՀ քաղաքացի: Սակայն եթե կա ժողովրդական պահանջ, պատրաստ եմ լինել ցուցակում և պաշտպանել ժողովրդի իրավունքը»,- ասաց Մ. Մովսիսյանը:
Խոսելով ներքաղաքական զարգացումների մասին` Հ/Ը տնօրենը նշեց, թե առաջիկայում զարգացումներ չի ակնկալում, հակառակը` անկում է ակնկալում. «Անկելու է Սերժ Սարգսյանի թիմը, որն արդեն իր դարն ապրել է: Նա պետք է հանձնի իր դիրքերը, իսկ թե ում կհանձնի, դա այլ խոսակցություն է»,- ասաց նա` հավելելով, որ այդ մասին հստակ գիտակցում է նաև Սերժ Սարգսյանը:
Ինչ վերաբերում է նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հացադուլին, ապա Մ. Մովսիսյանն ասաց, որ հացադուլը ռացիոնալ քայլ չէր և ոչ մի բանի չբերեց:

A1+ Television Company director: Hunger strike was not a rational step
“The inclusion of my name in the Heritage Party’s list of candidates to run in the Yerevan municipal elections came as a surprise to me,” Director of A1+ Television Company Mesrop Movsisian said at a meeting with reporters today. He called his new role “binding”.
“I was included in that list as a person. I would like you to consider me separately from A1+, as an Armenian citizen. If there is popular demand, I am ready to be on that list and defend the people’s right,” Movsisian stated.
Discussing the domestic political developments, the company director said he does not expect any developments in the near future, quite the opposite, he expects a decline. “Serzh Sargsyan’s team will go into a decline because this team
has had their dy. They should surrender their position, and it is quite another matter – to whom,” Movsisian noted, adding that Serzh Sargsyan also understands it.
As regards the hunger strike of Raffi Hovannisian, the director of A1+ said the hunger strike was not a rational step and did not produce any results.