Արարատի 17/05 տեղամասում Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ձայները պակասեցվեցին 11-ով
Արարատի մարզի թիվ 17/05 ընտրատեղամասում ՀՀ նախագահի թեկնածու Ր.Հովհաննիսյանի օգտին գրանցված քվեաթերթիկների պարկում առկա է 432 քվեաթերթիկ, որից 421-ն է քվեարկվել Ր.Հովհաննիսյանի օգտին: Այս մասին հաղորդում է «Փաստինֆոն»:
Ինչպես ցույց տվեց Հատուկ քննչական ծառայությունում անցկացվող ընտրատեղամասի ընտրական փաստաթղթերի զննությունը, Րաֆֆի Հովհաննիսյանի օգտին քվեաթերթիկների պարկում են հայտնվել նաև ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի օգտին քվեարկված 5 քվեաթերթիկ, ՀՀ նախագահի թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանի օգտին քվեարկված 1 քվեաթերթիկ, իսկ 5 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել, քանի որ քվեարկությունը կատարվել է ոչ սահմանված ձևով:

A recount of votes in polling station No 17/05 in Ararat province revealed that out of the 432 ballots registered as ballots cast for the presidential candidate Raffi Hovannisian, only 421 were cast for him, PastInfo news agency reported.
The checks conducted by the Special Investigation Service showed that the packet of the ballots cast for Raffi Hovannisian also contained 5 ballots in favor of Serzh Sargsyan, one ballot in favor of Andrias Ghukasian. Another five ballots in that packet were considered null and void.