Արարատի 17/05 տեղամասում Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ձայները պակասեցվեցին 11-ով
Արարատի մարզի թիվ 17/05 ընտրատեղամասում ՀՀ նախագահի թեկնածու Ր.Հովհաննիսյանի օգտին գրանցված քվեաթերթիկների պարկում առկա է 432 քվեաթերթիկ, որից 421-ն է քվեարկվել Ր.Հովհաննիսյանի օգտին: Այս մասին հաղորդում է «Փաստինֆոն»:
Ինչպես ցույց տվեց Հատուկ քննչական ծառայությունում անցկացվող ընտրատեղամասի ընտրական փաստաթղթերի զննությունը, Րաֆֆի Հովհաննիսյանի օգտին քվեաթերթիկների պարկում են հայտնվել նաև ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի օգտին քվեարկված 5 քվեաթերթիկ, ՀՀ նախագահի թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանի օգտին քվեարկված 1 քվեաթերթիկ, իսկ 5 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել, քանի որ քվեարկությունը կատարվել է ոչ սահմանված ձևով:

В результате пересчета на участке №17/05 у Раффи Ованнисяна меньше голосов
В результате пересчета на избирательном участке №17/05 Араратской области, среди зарегистрированных в пользу кандидата в президенты Армении Раффи Ованнисяна 432 бюллетеней, только 421 отданы за лидера партии «Наследие». Об это сообщает информационное агентство «ФактИнфо».
Как показала проводимая Специальной следственной службой проверка избирательных документов, в пакете с бюллетенями в пользу Р.Ованнисяна оказались также 5 бюллетеней в пользу президента Армении Сержа Саргсяна, один бюллетень – за кандидата в президенты Андриаса Гукасяна и еще 5 бюллетеней признаны недействительными, поскольку голосование не соответствует установленному порядку.