«Հայ-իրանական հարաբերությունները այսօր գտնվում են բարձր մակարդակի վրա»
ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը նախօրեին ընդունել է Իրանի արտգործնախարարության խոսնակ-պաշտոնական ներկայացուցիչ Ռամին Մեհմանփարաստին։
Շ. Քոչարյանը նշել է, որ հազարամյակների պատմություն ունեցող հայ-իրանական հարաբերությունները այսօր գտնվում են բարձր մակարդակի վրա, առկա է պարբերական քաղաքական երկխոսություն, տնտեսական համագործակցություն, ակտիվ են մշակութային կապերը։
ԱԳՆ լրատվական բաժնից տեղեկանում ենք, որ քննարկվել են տարածաշրջանային խնդիրները, կեղմերը ընդգծել են դրանց բացառապես խաղաղ կարգավորման անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկու երկրների լրատվամիջոցների միջև համագործակցությունը խթանելու ուղիների վերաբերյալ։

Армяно-иранские отношения находятся на высоком уровне
Заместитель министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян принял официального представителя – пресс-секретаря МИД Ирана Рамина Мехманпараста.
Как сообщили в пресс-службе МИД Армении, Ш.Кочарян отметил, что армяно-иранские отношения находятся на высоком уровне, существует регулярный политический диалог, экономическое сотрудничество, активны культурные связи.
Стороны обсудили региональные вопросы, подчеркнули необходимость их мирного решения, а также обменялись мнениями о путях стимулирования сотрудничества между СМИ двух стран.