«Փակ շուկայի հետ կատարվող բարբարոսություն է, չի կարելի քաղաքն այդքան ատել»
«Փակ շուկայում շարունակվում են շինարարական աշխատանքները՝ առանց ունենալու որևիցե հաստատված նախագիծ: Նույնիսկ մեկհարկանի կառույցը պարտադիր ունենում է հաստատված նախագիծ, իսկ այստեղ` չկա»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Ճարտարապետների միության նախագահ Մկրտիչ Մինասյանը:
«Ես շատ ցավալի եմ համարում այն, ինչ այսօր կատարվում է Փակ շուկայի հետ: Իսկ առավել ցավալի է այն, որ դա արվում է մեր քաղաքացու ձեռքով, ով պատգամավորական մանդատ ունի»,- ասաց Մկրտիչ Մինասյանն ու ավելացրեց, որ այս հարցով միությունը պատրաստվում է դիմել քաղաքապետարան:
Ասուլիսի մյուս բանախոս Ճարտարապետների միության փոխնախագահ Ալեքսանդր Բաբայանը Փակ շուկայի հետ կապարվողը միայն մի նախադասությամբ բնութագրեց.

“Actions in Closed Market are vandalism”
“Construction work is underway in Pak Shuka (Closed Market), without any design approved. Designs are required even for one-story buildings, in this case such a design is absent,” Chairman of the Union of Architects Mkrtich Minasian said at a meeting with journalists today.
“What is going on in the grounds of Closed Market is very regrettable. But it is especially regrettable that this is being done by our citizen, who has a parliamentary deputy’s mandate,” M. Minasian said, adding that the union is going to apply to Yerevan Municipality concerning the issue.
Another participant of the press conference, Deputy Chairman of the Union of Architects Alexander Babayan used only one sentence to describe the actions in Closed Market: