«Որքան էլ ինձ քննադատեն, ես կսպասեմ մինչև ապրիլիի 9-ը և և հույս կտածեմ»
Իջևանում ելույթ ունենալուց հետո` նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանին մոտեցավ «Համերաշխություն» շարժման անդամ Դավիթ Սահակյանը` առաջարկելով, որպեսզի Հովհաննիսյանը բանակցություններ սկսի իշխանությունների հետ: Դրան ի պատասխան Ր. Հովհաննիսյանն ասաց, որ աննախադեպ պատմական ժամանակաշրջան է, երբ պետք է սահմանվի  ժամանակակից Հայաստանի ապագան,  որն օրացուցային առումով ապրիլի 9-նն է:
Հովհաննիսյանն ասաց, որ լրջագույնս է վերաբերում հնչեցված առաջարկին, սակայն, ինչպես ասաց նա, պահն է, որ մինչև ապրիլի 9-ը գործող նախագահը լրջագունս վերաբերի այդ առաջարկին:
«Որքան էլ ինձ քննադատեն, ես կսպասեմ մինչև ապրիլիի 9-ը և հույս կտածեմ, որ քաղաքացիական պայքարը, որն ավելի բարձր է ցանկացած կուսակցությունից, կհաղթանակի ապրիլի 9-ին և կլինի սահմանադրական, իրավական պետություն»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Առաջարկը հնչեցրած Դավիթ Սահակյանը պատասխանը լսելուց հետո հույս հայտնեց, որ Ր. Հովհաննիսյանը ցնցումների չի տանի, ինչին ի պատասխան Զարուհի Փոստանջյանը և Րաֆֆի Հովհաննիսյանը միաձայն ասացին, թե այդ հարցով պետք է դիմել Սերժ Սարգսյանին:

Раффи Ованнисян: Сколько бы меня ни критиковали, я дождусь 9 апреля
Сегодня после выступления лидера партии «Наследие», бывшего кандидата в президенты Армении Раффи Ованнисяна в Иджеване, к нему подошел член движения «Солидарность» Давид Саакян, предложив начать переговоры с властями. В ответ на это Раффи Ованнисян заявил, что сейчас беспрецедентное время, когда определяется будущее современной Армении, и в календарном плане этот день – 9 апреля.
Лидер партии «Наследие» отметил, что очень серьезно относится к озвученному предложению, однако наступил момент, чтобы к этому предложению до 9 апреля серьезнейшим образом отнесся действующий президент.
«Сколько бы меня ни критиковали, я дождусь 9 апреля с надеждой, что гражданская борьба, которая выше любой партии, одержит победу 9 апреля и состоится конституционная, правовая страна», - сказал Р.Ованнисян.
Давид Саакян выразил надежду, что лидер партии «Наследие» не поведет страну к потрясениям, в ответ на что, Заруи Постанджян и Раффи Ованнисян в один голос заявили, что по этому вопросу следует обратиться к Сержу Саргсяну.