«Որքան էլ ինձ քննադատեն, ես կսպասեմ մինչև ապրիլիի 9-ը և և հույս կտածեմ»
Իջևանում ելույթ ունենալուց հետո` նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանին մոտեցավ «Համերաշխություն» շարժման անդամ Դավիթ Սահակյանը` առաջարկելով, որպեսզի Հովհաննիսյանը բանակցություններ սկսի իշխանությունների հետ: Դրան ի պատասխան Ր. Հովհաննիսյանն ասաց, որ աննախադեպ պատմական ժամանակաշրջան է, երբ պետք է սահմանվի  ժամանակակից Հայաստանի ապագան,  որն օրացուցային առումով ապրիլի 9-նն է:
Հովհաննիսյանն ասաց, որ լրջագույնս է վերաբերում հնչեցված առաջարկին, սակայն, ինչպես ասաց նա, պահն է, որ մինչև ապրիլի 9-ը գործող նախագահը լրջագունս վերաբերի այդ առաջարկին:
«Որքան էլ ինձ քննադատեն, ես կսպասեմ մինչև ապրիլիի 9-ը և հույս կտածեմ, որ քաղաքացիական պայքարը, որն ավելի բարձր է ցանկացած կուսակցությունից, կհաղթանակի ապրիլի 9-ին և կլինի սահմանադրական, իրավական պետություն»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Առաջարկը հնչեցրած Դավիթ Սահակյանը պատասխանը լսելուց հետո հույս հայտնեց, որ Ր. Հովհաննիսյանը ցնցումների չի տանի, ինչին ի պատասխան Զարուհի Փոստանջյանը և Րաֆֆի Հովհաննիսյանը միաձայն ասացին, թե այդ հարցով պետք է դիմել Սերժ Սարգսյանին:

Raffi Hovannisian: I will see April 9 at last
Following today’s speech of Heritage party leader, ex-presidential candidate Raffi Hovannisian in Ijevan, a member of Solidarity movement, David Sahakian approached him and suggested starting negotiations with the authorities. In response, Raffi Hovannisian said that the future of Armenia is at stake and April 9 is an especially important day in this sense.
In his words, the proposal was taken seriously, but the moment has come when the incumbent president should take that proposal seriously, until April 9.
“However much they criticize me, I will see April 9 at last, with the hope that the civil struggle, which is above any party, will win on April 9 and a law-based, constitutional state will be established,” Hovannisian said.
David Sahakain expressed hope that the leader of Heritage Party will not lead the country to upheavals. Raffi Hovannsian and Heritage faction member Ms. Zaruhi Postanjian replied in one voice that he should say that to Serzh Sargsyan.