Իրանի ԱԳ նախարարը կմասնակցի Նախագահ Սերժ Սարգսյանի երդման արարողությանը
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի երդման արարողությանը մասնակցելու նպատակով Հայաստան կժամանի ԻԻՀ ԱԳ նախարար Ալի Աքբար Սալեհին:
Այս մասին, Իրանի պաշտոնական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ, ասվել է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և ԻԻՀ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Ռամին Մեհմանփարաստի միջև նախօրեին տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ:
Նախարար Նալբանդյանը նշել է, որ երկկողմ փոխայցելությունների շնորհիվ Իրանի և Հայաստանի հարաբերություններում բնականոն զարգացում է տեղի ունենում:
ՀՀ ԱԳ նախարարը տարածաշրջանային խնդիրների քննարկման ենթատեքստում բարձր է գնահատել ղարաբաղյան հիմնախնդրի վերաբերյալ Իրանի հավասարակշռված դիրքորոշումը:
Նշենք, որ ԻԻՀ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Ռամին Մեհմանփարաստը Երևան կատարած այցի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի և ԱԳ փոխնարար Շավարշ Քոչարյանի հետ, այցելել Երևանի պետական համալսարան և Գիտությունների ազգային ակադեմիա:

Iranian foreign minister will attend S. Sargsyan’s swearing-in ceremony
Iranian Foreign Minister Ali Akbar Salehi will attend the swearing-in ceremony of Armenian President Serzh Sargsyan.
This was stated during yesterday’s meeting of Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian and Iranian Foreign Ministry’s official representative Ramin Mehmanparast, IRNA news agency reported.
Minister Nalbandian said that mutual visits contribute to the development of the Armenian-Iranian relationship.
When discussing regional problems with the Iranian diplomat, the Armenian foreign minister appreciated Iran’s balanced position on the Karabakh problem.
We would remind you that during his trip to Yerevan, Ramin Mehmanparast had meetings with Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharian and Minister of Diaspora Ms. Hranush Hakobian and visited Yerevan State University and Armenia’s National Academy of Sciences.