Սերժ Սարգսյանն ընդունել է «Ռոսնեֆտ»ընկերության նախագահ Իգոր Սեչինին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Ռոսնեֆտ» խոշորագույն նավթային ընկերության նախագահ Իգոր Սեչինին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասրակայնության ու տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Զրուցակիցները քննարկել են տնտեսական, այդ թվում՝ էներգետիկ ոլորտում հեռանկարային և երկարաժամկետ համագործակցության զարգացման հնարավորությունները: Ռազմավարական գործընկեր երկու պետությունների՝ ՀՀ-ի և ՌԴ-ի միջև հարաբերությունների շարունակական խորացման և ամրապնդման գործում երկուստեք կարևորվել է տնտեսական բաղադրիչի դերը:
Հայաստանի տնտեսություն «Ռոսնեֆտի» մուտքը, Նախագահ Սերժ Սարգսյանի համոզմամբ, մեծ խթան կհանդիսանա երկկողմ տնտեսական փոխգործակցության զարգացման գործում:

President Serzh Sargsyan received today Executive Director of the largest oil company Rosneft Igor Sechin, according to the Department of Information and Public Relations of the Presidential Staff.
The interlocutors discussed a range of economic issues, including the opportunities of long-term cooperation in energy sector. The sides attached importance to the role of the economic component in the continuous deepening and strengthening of relations between two strategic allies – Armenia and Russia.
Serzh Sargsyan said that Rosneft’s entrance into the Armenian economy will give a fresh impetus to the bilateral economic cooperation.