Արծվիկ Մինասյանը դատապարտում է երեկվա միջադեպերը
Նախօրեին տեղի ունեցած միջադեպերի առանձին դրվագներում նկատելի էին ոստիկանության կողմից ոչ համաչափ գործողություններ: ԱԺ նիստի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ ՀՅԴ պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը:
Անդրադառնալով կոնկրետ «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանի նկատմամբ կիրառված ծեծին՝ Ա. Մինասյանը նախ դատապարտեց կատարվածը, ապա ասաց, որ այս դեպքում ևս անհամաչափություն է եղել ոստիկանության կողմից:
«Մեր երկրում նման դեպքերը լինելու են, չենք կարող խուսափել սադրիչներից, բայց, այնուամենայնիվ, իշխանությունները, քաղաքացիական հատվածը, իրավապահ մարմինները պետք է ճիշտ գնահատեն իրավիճակը, որպեսզի մենք կարողանանք համակարգային բարեփոխումների արդյունքի հասնենք»,- ասաց Ա. Մինասյանը:

Yesterday the Armenian police used disproportionate force in some cases, the member of ARF-Dashnaktsutyun Party Artsvik Minasian said during the parliament’s session.
He condemned yesterday’s incident, during which the former MP, deputy chairman of Heritage Party Armen Martirosian was beaten up. In A. Minasian’s opinion, the police used disproportionate force in this case, too.
“The authorities and law enforcers should assess the situation correctly so that we could achieve results in systemic changes,” Minasian stated.