Ա. Ռուստամյան. Րաֆֆին պետք է գլխավորեր ընդդիմադիրների միասնական ցուցակը
Երևանի ավագանու ընտրություններից առաջ պետք էր ընդդիմադիր դաշինք ստեղծել և այն պետք է գլխավորեր «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը: Այս մասին այսօր ՀԱԿ համագումարից առաջ լրագրողներին ասաց ՀՅԴ Գերագույն մարմնի անդամ, Երևանի ավագանու ընտրություններում ՀՅԴ ցուցակը գլխավորող Արմեն Ռուստամյանը:
Դաշնակցության ներկայացուցիչը նշեց, որ իր կուսակցությունը ապրիլի 9-ից հետո հիասթափված չէ ո'չ Րաֆֆի Հովհաննիսյանից, ո'չ էլ «Բարևի հեղափոխություն» անունը ստացած շարժումից.
«Փոխարենը` մենք պետք է ամեն ինչից դասեր քաղենք»,- ասաց Արմեն Ռուստամյանը:
Ռուստամյանը նշեց, որ Երևանում ընդդիմադիր քաղաքապետ ունենալը չափազանց կարևոր է ստեղծված շարժման համար .
«Եվ մենք փորձեցինք միասնական ընդդիմադիր դաշինք ձևավորել, բայց նորից առաջացավ առաջին տեղի խնդիրը և դաշինքը չկայացավ: Եթե Րաֆֆին համաձայնվեր գլխավորել ընդդիմադիր միասնական դաշինքը, ապա ամեն բան կկայանար: Բայց նա համարեց, որ սա կնսեմացնի նախագահական ընտրություններում իր հաղթանակը: Մինչդեռ սա պետք է շարժման մաս դիտվեր»,- ասաց Արմեն Ռուստամյանը:

А.Рустамян: Р.Ованнисян должен был возглавить единый оппозиционный список
До выборов в Совет старейшин Еревана необходимо было создать оппозиционный союз, и его должен был возглавить Раффи Ованнисян. Об этом заявил сегодня в беседе с журналистами до начала учредительного съезда партии АНК член Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн», возглавляющий список АРФД на выборах в Совет старейшин Еревана Армен Рустамян
Представитель АРФД отметил, что его партия не разочарована после 9 апреля ни в Раффи Ованнисяне, ни в движении «Hello Revolution». «Мы должны извлекать из всего уроки», - сказал Армен Рустамян.
Он отметил, что иметь оппозиционного мэра в столице – чрезвычайно важно для сформировавшегося движения.
«Мы попытались сформировать единый оппозиционный союз, однако вновь возникла проблема, кто займет первое место, и союз не состоялся. Если бы Раффи Ованнисян согласился бы возглавить единый оппозиционный союз, то все могло состояться. Но он посчитал, что это умалит его победу на президентских выборах. В то время как это следовало рассматривать как часть движения», - заявил А.Рустамян.