Ա. Ռուստամյան. Րաֆֆին պետք է գլխավորեր ընդդիմադիրների միասնական ցուցակը
Երևանի ավագանու ընտրություններից առաջ պետք էր ընդդիմադիր դաշինք ստեղծել և այն պետք է գլխավորեր «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը: Այս մասին այսօր ՀԱԿ համագումարից առաջ լրագրողներին ասաց ՀՅԴ Գերագույն մարմնի անդամ, Երևանի ավագանու ընտրություններում ՀՅԴ ցուցակը գլխավորող Արմեն Ռուստամյանը:
Դաշնակցության ներկայացուցիչը նշեց, որ իր կուսակցությունը ապրիլի 9-ից հետո հիասթափված չէ ո'չ Րաֆֆի Հովհաննիսյանից, ո'չ էլ «Բարևի հեղափոխություն» անունը ստացած շարժումից.
«Փոխարենը` մենք պետք է ամեն ինչից դասեր քաղենք»,- ասաց Արմեն Ռուստամյանը:
Ռուստամյանը նշեց, որ Երևանում ընդդիմադիր քաղաքապետ ունենալը չափազանց կարևոր է ստեղծված շարժման համար .
«Եվ մենք փորձեցինք միասնական ընդդիմադիր դաշինք ձևավորել, բայց նորից առաջացավ առաջին տեղի խնդիրը և դաշինքը չկայացավ: Եթե Րաֆֆին համաձայնվեր գլխավորել ընդդիմադիր միասնական դաշինքը, ապա ամեն բան կկայանար: Բայց նա համարեց, որ սա կնսեմացնի նախագահական ընտրություններում իր հաղթանակը: Մինչդեռ սա պետք է շարժման մաս դիտվեր»,- ասաց Արմեն Ռուստամյանը:

It is necessary to set up an opposition alliance prior to the May 5 elections to Yerevan Council of Elders and Raffi Hovannisian should lead the alliance, the member of ARF-Dashnaktsutyun Party Supreme Body Armen Rustamian, who heads the ARFD list in the upcoming Yerevan elections, told journalists before the constituent congress of HAK Party today.
He said that following the April 9 events, their party is not frustrated with Raffi Hovannisian and “Hello Revolution” movement. “We should draw lessons from all this,” Rustamian noted.
In his words, having the opposition mayor in the capital city is of great importance to the newly-formed movement.
“We tried to form a united opposition alliance, but could not come to an agreement over the leader. If Raffi Hovannisian had agreed to lead the united opposition alliance, we would have succeeded. Yet, in Hovannisian’s opinion, it would belittle his victory in the presidential elections, whereas he should have considered it as part of the movement,” Armen Rustamian said.