Դեմիրճյան. «Ժողովրդական» կուսակցությունը պատրաստ է համագործակցել ՀԱԿԿ-ի հետ
Տարիներ շարունակ իշխանության գործունեության հետևանքով մեր երկիրը հայտնվել է ծայրագույն վիճակում՝ արտագաղթ, աղքատություն, գործազրկություն, անարդարություն, կոռուպցիա: ՀԱԿ համագումարում իր խոսքն այսպես սկսեց «Ժողովրդական» կուսակցության նախագահ Ստեփան Դեմիրճյանը:
Շարունակելով խոսքը՝ Ս. Դեմիրճյանը նշեց, որ իր նշած վիճակը չի փոխվի այնքան ժամանակ, քանի դեռ երկրում չի փոխվել իշխանությունը, չեն եղել համակարգային փոփոխություններ:
«Ակնհայտ է, որ ընդդիմադիր ուժերը պետք է համախմբվեն, և երկրում օրինականություն հաստատեն, որը հենց ժողովրդի պահանջն է»,- ասաց Ս. Դեմիրճյանը:
Իր կուսակցության անունից Ս. Դեմիրճյանը պատրասատակմություն հայտնեց համագործակցել նորաստեղծ ՀԱԿ կուսակցության և ՀԱԿ շարժման հետ՝ հանուն երկրում սահմանադրական կարգ հաստատելու համար:

Stepan Demirchian intends to cooperate with HAK Party
“As a result of the authorities’ actions, the country is in a difficult situation, we have such problems as emigration, poverty, unemployment, and corruption,” the leader of People’s Party of Armenia Stepan Demirchian said in his speech at the constituent congress of Armenian National Congress Party (HAK).
In his words, the situation will remain the same until the authorities are changed and systemic changes are made in Armenia.
“The opposition forces must unite and establish the rule of law. The people demand this,” Demirchian stated.
He expressed willingness to cooperate with HAK in order to “establish constitutional order in the country”.