Վ. Օսկանյան. Քաղաքը պետք է ինքնաբավ դառնա, իսկ քաղաքային բյուջեն` մեծանա
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամները այսօր նախընտրական քարոզչության շրջանակներում եղել են Նոր Նորքի Սրբ.Սարգիս եկեղեցու տարածքում, որտեղ Երևանի ավագանու ընտրություններին ԲՀԿ ընտրացուցակը գլխավորող Վարդան Օսկանյանի գլխավորությամբ ծառատունկ են իրականացրել:
Ծառատունկից հետո Վ. Օսկանյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է, որ իրենց առաջնահերթ խնդիրներից է Երևանի բնապահպանական վիճակի բարելավումը, քանի որ օդը աղտոտված է և լուրջ էկոլոգիական խնդիրներ են առկա:
«Անցած տարիների ընթացքում այնքան կանաչ տարածք է ոչնչացվել և շինություններ են կառուցվել, որ դրանից Երևանի կլիման փոխվել է: Այնպես որ մենք շատ աշխատանք ունենք կատարելու»,- ասաց նա:
Վ.Օսկանյանի խոսքով` առաջնային լուծման կարիք ունեն կենցաղային խնդիրները, որոնց թվում են տրանսպորտի վիճակի բարելավումը, ջրամատակարարումը, աղբահանությունը, քաղաքի ճարտարապետական տեսքի վերականգնումը, ինչպես նաև երևանցիները պետք է զերծ մնան քաղաքապետարանի բյուրոկրատական քաշքշուկներից:
«Պետք է այնպես անենք, որ քաղաքը ինքնաբավ դառնա, իսկ քաղաքային բյուջեն էլ մեծանա»,- ասաց Վ. Օսկանյանը:
Վ. Օսկանյանը նաև նշեց, որ նման ծառատունկը առաջինը ու վերջինը չէ, և այն պետք չէ կապել բացառապես քարոզարշավի հետ:

As part of their election campaign, a group of members of Prosperous Armenia Party (BHK) together with Vartan Oskanian today planted trees in the area adjacent to Surb Sargis Church in Nor Nork district of Yerevan. Let us remind you that Oskanian heads the party list in the May elections to Yerevan Council of Elders.
Oskanian then spoke to reporters, saying they give priority to solution of the environmental problems of Yerevan such as air pollution.
“In recent years, so many green areas were destroyed in the city and so many buildings constructed that climate in Yerevan has changed. We have much work to do,” he noted.
“We should pay attention to solution of transport, water supply, and garbage disposal problems, try to improve the city’s architectural appearance, and cut the red tape in Yerevan”.
“The city should become self-sufficient, it is necessary to increase its budget,” Vartan Oskanian said.
According to him, today’s tree planting action is neither the first nor the last one and there is no need to link it with the election campaign only.