Իսագուլյան. Թող ոչ ոք չզարմանա, եթե Ավագանու ընտրություններում հաղթի ՀՀԿ-ն
Քաղաքական կյանքում շատ բան կախված է Երևանի ավագանու ընտրություններից: Այն նույնպես կարելի է համարել քաղաքական ընտրություն: Լրագրողների հետ հանդիպմանը, խոսելով մայիսի 5-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրությունների մասին, նման կարծիք հայտնեց «Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանը:
Երևանի 13 ընտրատարածքի 464 ընտրատեղամասերից 182-ում հանձնաժողովի նախագահներն ընդդիմադիր ներկայացուցիչներ են. «Նրանք պետք է կարողանան զերծ մնալ կուսակցական ամբիցիաներից ու համատեղ գործունեության ծավալել: Այդ դեպքում այլևս հնարավոր չի լինի խոսել, թե ցուցակներն ուռճացված են, չեն համապատասխանում իրականությանը»,- ասաց նա և հավելեց, թե նրանք, սակայն, զբաղված են այն հարցով, թե ում շուրջ կարող են համախմբվել:
Շարունակելով խոսքը` Գ. Իսագուլյանը նշեց, թե մինչ քաղաքական ուժերը փորձում եմ լուծել ընդհանուր խնդիր, ՀՀԿ-ն իր բոլոր հնարավոր միջոցները գործադրում է` Երևանի ավագանու ընտրություններում լուրջ հաջողության հասնելու համար:
«Եթե մինչև ընտրություններ այլընտրանքային կամ ընդդիմադիր կուսակցությունները չկարողանան համատեղ գործել, որևէ մեկը ՀՀԿ-ին չի կարող մեղադրել կամ զարմանալ, որ մայիսի 5-ին հաղթանակի հասավ»,- եզրափակեց խոսքը Գ. Իսագուլյանը:

Г.Исагуляна: Пусть никто не удивляется победе РПА на выборах в Ереване
От выборов в Совет старейшин Еревана многое зависит в политической жизни. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами председатель партии «Национальная безопасность» Гарник Исагулян.
Как отметил Г.Исагулян, на 464 избирательных участках в 13 избирательных округах Еревана председателями 182 избирательных комиссий являются представители оппозиции.
«Они должны суметь воздержаться от партийных амбиций и действовать совместно. В этом случае будут исключены разговоры о том, что избирательные списки раздуты, не соответствуют действительности», - сказал Гарник Исагулян.
Г.Исагулян отметил, что пока политические силы пытаются решить общую проблему, Республиканская партия Армении прилагает все возможные усилия для того, чтобы достичь серьезного успеха на предстоящих 5 мая выборах в Совет старейшин Еревана.
«Если до выборов альтернативные, оппозиционные партии не смогут действовать совместно, пусть никто не обвиняет РПА и не удивляется ее победе на выборах 5 мая », – резюмировал он.