Իսագուլյան. Թող ոչ ոք չզարմանա, եթե Ավագանու ընտրություններում հաղթի ՀՀԿ-ն
Քաղաքական կյանքում շատ բան կախված է Երևանի ավագանու ընտրություններից: Այն նույնպես կարելի է համարել քաղաքական ընտրություն: Լրագրողների հետ հանդիպմանը, խոսելով մայիսի 5-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրությունների մասին, նման կարծիք հայտնեց «Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանը:
Երևանի 13 ընտրատարածքի 464 ընտրատեղամասերից 182-ում հանձնաժողովի նախագահներն ընդդիմադիր ներկայացուցիչներ են. «Նրանք պետք է կարողանան զերծ մնալ կուսակցական ամբիցիաներից ու համատեղ գործունեության ծավալել: Այդ դեպքում այլևս հնարավոր չի լինի խոսել, թե ցուցակներն ուռճացված են, չեն համապատասխանում իրականությանը»,- ասաց նա և հավելեց, թե նրանք, սակայն, զբաղված են այն հարցով, թե ում շուրջ կարող են համախմբվել:
Շարունակելով խոսքը` Գ. Իսագուլյանը նշեց, թե մինչ քաղաքական ուժերը փորձում եմ լուծել ընդհանուր խնդիր, ՀՀԿ-ն իր բոլոր հնարավոր միջոցները գործադրում է` Երևանի ավագանու ընտրություններում լուրջ հաջողության հասնելու համար:
«Եթե մինչև ընտրություններ այլընտրանքային կամ ընդդիմադիր կուսակցությունները չկարողանան համատեղ գործել, որևէ մեկը ՀՀԿ-ին չի կարող մեղադրել կամ զարմանալ, որ մայիսի 5-ին հաղթանակի հասավ»,- եզրափակեց խոսքը Գ. Իսագուլյանը:

If opposition parties not act jointly, HHK should not be blamed for victory
A great deal in the political life depends on the upcoming elections to Yerevan Council of Elders, Chairman of National Security Party Garnik Isagulian said during the meeting with reporters today.
According to him, the chairmen of 182 out of the 464 precincts in 13 electoral districts of Yerevan are representatives of the opposition.
“They should be able to set their ambitions aside and act jointly. In this case any talks about inflated voter lists will be ruled out,” Isagulian said.
According to him, while political forces are trying to solve their common problem, the Republican Party of Armenia (HHK) is making every effort to achieve success in the upcoming elections to Yerevan Council of Elders on May 5.
“If the alternative, opposition parties fail to act jointly prior to the election, then nobody should blame HHK and be surprised by its victory in the May 5 election,” Isagulian said in conclusion.