«Չի կարելի վատ մթնոլորտ ստեղծել նախորդ ընտրությանը չմասնակցած ուժի համար»
Ոչ ԲՀԿ-ն, ոչ էլ ԲՀԿ-ի առաջնորդը երբևէ այնքան անքակտելի կապով կապված չի եղել ինչ-որ ուժի հետ, որը կխանգարեր մեզ իրականացնել սեփական քաղաքականությունը: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը, անդրադառնալով ՀԱԿ համագումարում ԲՀԿ-ի վերաբերյալ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ելույթին, ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը:
Տ. Ուրիխանյանը ևս մեկ անգամ հստակեցրեց, որ ԲՀԿ-ի համար Երևանի ավագանու ընտրությունները քաղաքական են.
«Այո, սա քաղաքական ընտրություն է, քանի որ մասնակցում են քաղաքական ուժեր: Եվ մի բան էլ նշեմ` չի կարելի ստեղծել այնպիսի մթնոլորտ, որ որևէ նախորդ ընտրությանը չմասնակցած ուժը հաջորդ ընտրություններին մասնակցելու համար վատ մթնոլորտում լինի»,- ասաց պատգամավորը` նշելով, որ իրենք ոչ միայն վերջին, այլև` առհասարակ որևէ նախագահական ընտրության չեն մասնակցել:
Ուրիխանյանը հայտնեց, որ ԲՀԿ-ն այս անգամ էլ դժգոհություններ ունի ընտրացուցակներում ընդգրկված մարդկանց թվի վերաբերյալ. «Ինչպես և նախորդ ընտրություններին, գոհ էինք մեր ցուցանիշից` դժգոհ լինելով ընտրողների թվից»:
Ինչ վերաբերում է ընտրակաշառքներին, ԲՀԿ մամուլի խոսնակն ասաց, որ եթե որևէ մեկը ընտկաշառքի դեպք նկատի, կարող է անձամբ իրեն զանգել և նշեց իր հեռախոսահամարը:

Т.Уриханян: Для ППА выборы в Совет старейшин Еревана – политические
Ни партия «Процветающая Армения», ни ее лидер никогда не были связаны с какой-либо силой такой крепкой, нерушимой связью, которая могла бы помешать осуществлению собственной политики. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами пресс-секретарь партии «Процветающая Армения» (ППА) Тигран Уриханян, касаясь заявлений первого президента Армении Левона Тер-Петросяна о «Процветающей Армении» на учредительном съезде партии АНК.
Т.Уриханян вновь уточнил, что для партии «Процветающая Армения» выборы в Совет старейшин Еревана являются политическими.
«Да, это политические выборы, поскольку в них участвуют политические силы. Хочу лишь отметить, что на предстоящих выборах нельзя формировать негативную атмосферу для партий, не участвовавших в предыдущих выборах», - сказал он.
Т.Уриханян отметил, что партия «Процветающая Армения» и в этот раз имеет недовольство, связанное с числом включенных в избирательные списки людей.
Что касается подкупа избирателей, то пресс-секретарь «Процветающей Армении» призвал в случае подобных явлений звонить лично ему, оставив контактный номер.