ՀԱԿ ակտիվիստների և ոստիկանների միջև բախում է տեղի ունեցել
Այսօր ՀԱԿ ակտիվիստներն իրենց հերթական ուրբաթորյա բողոքի ակցիան են անցկացրել դատախազության առջև: Ակցիայի ավարտից հետո երիտասարդները «Ազատ Երևան», «Զրկենք ՀՀԿ-ին Երևանից», «Տարոն, ատկատ եղիր» ցուցապաստառներով շարժվել են դեպի Երևանի քաղաքապետարան:
Այստեղ հավաքված ոստիկանները երիտասարդներից պահանջել են չմոտենալ շենքին, քանի որ նրանց աղմուկը խանգարում է քաղաքապետարանի բնականոն աշխատանքին: Երիտասարդները չեն հեռացել ու փորձել են ճեղքել ոստիկանների պատը, ինչն էլ վերածվել է բախման:
ՀԱԿ ակտիվիստներից Արեգ Գևորգյանը փորձել է տեղում հայտարարություն ընթերցել, սակայն դեպքի վայր ժամանած Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյան թույլ չի տվել դա անել:
Երիտասարդները մի քանի րոպե մնացել են քաղաքապետարանի առջև, որից հետո հայտարարել են, որ շարժվում են Ազատության հրապարակ:

Activists of Armenian National Congress (HAK) staged today yet another protest in defense of HAK member Tigran Arakelian outside the Office of Prosecutor General. The protesters then walked towards Yerevan Municipality. They carried placards saying “Free Yerevan” and “We will deprive HHK of Yerevan”.
Among the protesters were HAK members Vladimir Karapetian and Tigran Ter-Petrosian.
The police told protesters not to approach the Municipality’s building. According to police, the activists blocked traffic and disturbed work of the municipality staff. As a result, a clash broke out between the police and protesters.
HAK activist Areg Grigorian attempted to read a statement, but Deputy Chief of the Police Valery Osipian did not allow him to do it.