ՀԱԿ ակտիվիստների և ոստիկանների միջև բախում է տեղի ունեցել
Այսօր ՀԱԿ ակտիվիստներն իրենց հերթական ուրբաթորյա բողոքի ակցիան են անցկացրել դատախազության առջև: Ակցիայի ավարտից հետո երիտասարդները «Ազատ Երևան», «Զրկենք ՀՀԿ-ին Երևանից», «Տարոն, ատկատ եղիր» ցուցապաստառներով շարժվել են դեպի Երևանի քաղաքապետարան:
Այստեղ հավաքված ոստիկանները երիտասարդներից պահանջել են չմոտենալ շենքին, քանի որ նրանց աղմուկը խանգարում է քաղաքապետարանի բնականոն աշխատանքին: Երիտասարդները չեն հեռացել ու փորձել են ճեղքել ոստիկանների պատը, ինչն էլ վերածվել է բախման:
ՀԱԿ ակտիվիստներից Արեգ Գևորգյանը փորձել է տեղում հայտարարություն ընթերցել, սակայն դեպքի վայր ժամանած Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյան թույլ չի տվել դա անել:
Երիտասարդները մի քանի րոպե մնացել են քաղաքապետարանի առջև, որից հետո հայտարարել են, որ շարժվում են Ազատության հրապարակ:

Между активистами АНК и полицейскими произошло столкновение у мэрии Еревана
Сегодня активисты АНК провели очередную пятничную акцию протеста акции протеста у здания генеральной прокуратуры Армении в защиту активиста «Армянского национального конгресса» Тиграна Аракеляна. После завершения акции активисты с плакатами «Свободный Ереван», «Лишим РПА Еревана» двинулись к мэрии Еревана.
В числе участников акции протеста были и члены АНК Владимир Карапетян и Тигран Тер-Петросян.
Собравшиеся здесь сотрудники полиции потребовали у участников акции не подходить к зданию мэрии, поскольку они нарушают движение транспорта, нормальный режим работы сотрудников мэрии. Между тем активисты не согласились с этим, в результате чего между участниками акции и сотрудниками полиции произошло столкновение.
Активист АНК Арег Григорян попытался прочитать заявление, однако прибывший на место происшествия заместитель начальника полиции Валерий Осипян не позволил этого.
Участники акции протеста, однако, представили по микрофону свои требования и направились к Площади Свободы.