7,2 % տնտեսական աճը բլեֆ է. Բագրատյանը` վարչապետի վերանշանակման մասին
«Վերանշանակվում է մի մարդ, որի օրոք ՀՀ տնտեսությունը 5 տարում 2 անգամ աճելու փոխարեն գրեթե նույնն է մնացել»,- իր Facebook-յան էջում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի վերանշանակման մասին լուրերին այսպես է արձագանքել ԱԺ պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը:
Հիշեցնենք, որ երեկ երեկոյան ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո ՀՀԿ մամլո խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը տեղեկացնելով որոշման մասին, հայտարարել էր, որ Տիգրան Սարգսյանը կարողացել է իրականացնել ՀՀ նախագահի հանձնարարականը՝ կապված Հայաստանի տնտեսական աճի 7 %-ի ապահովման հետ:
Այս կապակցությամբ Բագրատյանը գրել է. «Ինչ վերաբերում է 7,2 % աճին, ապա այն բլեֆ է։ Պատրաստ եմ հանդիպել Տ. Սարգսյանի հետ և ապացուցել։ Ստացվում է, ոչ մի փոփոխություն էլ չի լինելու։ Իսկ այդ աճերը ահա այսպես նկարվելու են։ 2008-ին գոնե մի քանի հոգու փոխեցին։ Չեմ հասկանում, մարդ չունե՞ն։ Թե իսկապես ընդդիմությանը տաշեղի տեղ էլ չեն դնում։ Բա Հայաստանը՞»։

Багратян считает блефом 7-процентный рост экономики Армении
«В должности премьер-министра Армении переназначается человек, во время пятилетней деятельности которого объем экономики вместо того, чтобы возрасти в два раза, остается неизменным», - написал на своей страничке в Facebook бывший премьер Армении, депутат парламента Грант Багратян.
Напомним, что вчера президент Армении предложил утвердить в должности премьера кандидатуру Тиграна Саркисяна. Пресс-секретарь Республиканской партии Эдуард Шармазанов в беседе с журналистами заявил, что Т.Саркисяну удалось выполнить поручение президента и обеспечить 7-процентный экономический рост.
«Что касается роста экономики в размере 7,2%, то это блеф. Готов встретиться с Т.Саркисяном и доказать это. Получается, что никаких изменений не ожидается. А рост экономики будет рисоваться. В 2008 году хотя бы некоторых сменили в правительстве. Не понимаю, нет у них других людей?», - отметил Г.Багратян.