«Րաֆֆի Հովհաննիսյանի իշխանության գալով ոչինչ չի փոխվելու, բացի աթոռից»
Րաֆֆի Հովհաննիսյանի իշխանության գալով ոչինչ չի փոխվելու, քանի որ նա իր հետ բերելու է նույն լիբերալ-ազատական գաղափարախոսությունը, ինչն այսօր կա՝ ոչինչ չի փոխվելու, բացի աթոռից։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հայաստանի Կոմունիստական կուսակցության կենտկոմի առաջին քարտուղար Ռուբեն Թոմվասյանը՝ ավելացնելով, որ ՀԿԿ-ն երբեք չի միանա Րաֆֆի Հովհաննիսյանին, քանի որ չի տեսնում այդ միավորման հեռանկարը։
«Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շուրջ հավաքված քաղաքացիները բողոքում են սոցիալական արդարությունից՝ կոռուպցիայից, ցածր աշխատավարձից, աղքատությունից, արտագաղթից։ Ժողովուրդը խեղդված է այս ծանր իրավիճակում և հենց այդ պատճառով նա չգիտի, թե ուր է գնում»,- ասաց Ռուբեն Թովմասյանը:
ՀԿԿ կենտկոմի առաջին քարտուղարը նշեց, որ վերջին 22 տարիներին Հայաստանում չեն եղել ազատ, արդար ընտրություններ: Ռուբեն Թովմասյանն ակնկալիքներ չունի նաև Երևանի ավագանու ընտրություններից. «Բոլոր թեկնածուների խոստումներն էլ քաղցր ստերի շարքից են»,- ասաց նա:

“Nothing will change if Raffi Hovannisian comes to power. He will bring the same liberal ideas that exist today. The “chair” will only change,” the leader of the Communist Party of Armenia Ruben Tovmasian told reporters today.
In his words, he will never join the movement led by Hovannisian because he does not see any prospects. “The people who rallied round Raffi Hovannisian are discontented with their social conditions, corruption, low wages, poverty, and emigration,” Tovmasian noted.
According to him, fair elections have not been held in Armenia in the past 22 years. He added he does not have high expectations for the upcoming Yerevan municipal elections.