Ա. Բախշյան. Կրթության վարչությունը աշխատում էր առանց կանոնադրության
Քաղաքապետարանի կրթության վարչությունն աշխատում է ոչ կանոնադրական լիազորությունների օրակարգով և ոչ էլ տարեկան հաստատված պլանով։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ, «Բարև Երևան» դաշինքի ընտրացուցակի երկրորդ համար Անահիտ Բախշյանը:
«Անցկացված ստուգումների արդյունքում պարզվել է, որ վարչությունը կանոնադրություն չի ունեցել: Փաստորեն հսկա մի վարչություն գործել է առանց կանոնադրության, իսկ կանոնադրությունը հայտնվել է ստուգումներից միայն տասն օր անց»,- ընդգծեց Անահիտ Բախշյանը ու ավելացրեց, որ բազմաթիվ են այն դեպքերը, երբ մանկապարտեզների վարիչներն ու դպրոցների տնօրենները նշանակվում են որ մրցության կարգով:
«Կան նաև մի խումբ աշակերտներ, որոնք միաժամանակ գրանցված են տարբեր դպրոցներում, սա պարզապես բյուջեին վնաս հասցվող հանցանք է։ Իսկ ով է դրա պատասխանատվությունը ստանձնելու` դեռ հայտնի չի»,- ասաց նա:
Վերջում Բախշյանը նշեց, որ եթե ժողովրդի քվեով իրենք դառնան գալիք ավագանու անդամ, ապա հատկապես մեծ ուշադրություն կդարձնեն մայրաքաղաքում կրթության խնդրին:

The Education Department of Yerevan Municipality had neither regulations nor an approved annual plan, Heritage Party member Ms. Anahit Bakhshian said at a meeting with reporters today. Anahit Bakhshian is No. 2 on the list of candidates of Hello Yerevan bloc of parties in the upcoming elections to Yerevan Council of Elders.
“The checks showed that the Education Department did not have its regulations. In fact, such a big department was working without any regulations, which were developed ten days after the checks were conducted,” A. Bakhshian stressed. According to her, in many cases headmasters and kindergarten managers have been appointed without participating in a competition.
“There is also a group of pupils who are registered with several schools. It is a crime that causes great damage to the budget. And it is not clear who will bear responsibility for all this,” A. Bakhshian said.