Սուքիաս Ավետիսյան. «Բարև» դաշինքը չի կարող մեծ թվով ձայներ հավաքել
«Ես կարծում եմ, որ նախագահական ընտրություններում «Բարև» պրոցեսը տարավ իր երբեմնի ամենաշատ ձայները»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն անդրադառնալով «Բարև Երևան» դաշինքի հնարավարություններին Երևանի ավագանու ընտրություններին՝ ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանը:
Նա նշեց` չի կարծում, որ «Բարև» դաշինքը կարող է այսօր շատ մեծ թվով ձայներ հավաքել:
Նրա խոսքով` «Բարև» դաշինքն իր համար որպես չափանիշ պետք է ունենան ոչ թե նախագահական, այլ՝ ԱԺ-ի վերջին ընտրությունները:
Անդրադառնալով այն հարցին, արդյոք նա համարում է Տարոն Մարգարյանի Երևանի վերջին 20 տարիների լավագույն քաղաքապետը, Ավետիսյանը պատասխանեց, որ յուրաքանչյուր քաղաքապետ իր պաշտոնում Երևանի առջև ծառացած խնդիրներ լուծել է:
«Քաղաքապետեր են եղել, որ ավելի գլոբալ խնդիրներն են լուծել, եղել են քաղաքապետեր, որոնք կարճ ժամանակում չեն հասցրել բոլոր խնդիրները լուծել»,-ասաց բանախոսը:

“It was during the presidential election that Hello Armenia movement received the greatest number of votes”, the deputy of Republican Party of Armenia (HHK) faction Sukias Avetisian said at the meeting with reporters today, when discussing the chances of Hello Yerevan bloc of parties in the upcoming elections to Yerevan Council of Elders.
The deputy expressed an opinion that Hello Yerevan bloc of parties cannot collect many votes today. He added that members of Hello Yerevan bloc should use as a criterion the last elections to the National Assembly, rather than the recent presidential election.
When asked if he considers Taron Margarain as the best mayor of Yerevan in the past 20 years, Sukias Avetisian replied that each of Yerevan mayors tried to solve the city problems in his own way.
“Some mayors managed to deal with urgent problems of Yerevan, while others had no time to solve problems because of a short term of office,” S. Avetisian added.
In his words, HHK members and most residents of the city are satisfied with work of Taron Margarian.