Սուքիաս Ավետիսյան. «Բարև» դաշինքը չի կարող մեծ թվով ձայներ հավաքել
«Ես կարծում եմ, որ նախագահական ընտրություններում «Բարև» պրոցեսը տարավ իր երբեմնի ամենաշատ ձայները»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն անդրադառնալով «Բարև Երևան» դաշինքի հնարավարություններին Երևանի ավագանու ընտրություններին՝ ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանը:
Նա նշեց` չի կարծում, որ «Բարև» դաշինքը կարող է այսօր շատ մեծ թվով ձայներ հավաքել:
Նրա խոսքով` «Բարև» դաշինքն իր համար որպես չափանիշ պետք է ունենան ոչ թե նախագահական, այլ՝ ԱԺ-ի վերջին ընտրությունները:
Անդրադառնալով այն հարցին, արդյոք նա համարում է Տարոն Մարգարյանի Երևանի վերջին 20 տարիների լավագույն քաղաքապետը, Ավետիսյանը պատասխանեց, որ յուրաքանչյուր քաղաքապետ իր պաշտոնում Երևանի առջև ծառացած խնդիրներ լուծել է:
«Քաղաքապետեր են եղել, որ ավելի գլոբալ խնդիրներն են լուծել, եղել են քաղաքապետեր, որոնք կարճ ժամանակում չեն հասցրել բոլոր խնդիրները լուծել»,-ասաց բանախոսը:

Сукиас Аветисян: «Здравствуй, Ереван» не может получить много голосов
«Думаю, что движение „Здравствуй, Армения” на президентских выборах получило наибольшее число голосов, которые оно когда-либо получало», - заявил сегодня в ходе встречи с журналистами депутат от фракции Республиканской партии Армении Сукиас Аветисян, комментируя шансы союза партии «Здравствуй, Ереван» на предстоящих выборах в Совет старейшин Еревана.
Как отметил депутат, он не считает, что Союз партий «Здравствуй, Ереван» может сегодня получить большое число голосов. По его словам, представители Союза партий «Здравствуй, Ереван» должны рассматривать в качестве критерия не президентские выборы, а последние выборы в Национальное Собрание.
Касаясь вопроса, считает ли он Тарона Маргаряна лучшим мэром Еревана за последние 20 лет, Сукиас Аветисян отметил, что каждый из мэров, пребывая в должности градоначальника, решал вставшие перед городом проблемы.
«Были мэры, которые решали более глобальные проблемы, были и мэры, которые за короткий период времени не успевали решать все проблемы», - добавил Сукиас Аветисян.