Ժիրայր Սեֆիլյան. Չէի սպասում, որ ապրիլի 9-ին ամեն ինչ կձախողվեր
Անցել են առաջնորդների ժամանակները, եկել է առաջնորդող խմբերի ժամանակը, քանի որ չի կարելի պայքարի ողջ պատասխանատվությունը թողնել միայն առաջնորդի ուսերին: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Սարդարապատ» շարժման անդամ, ազատամարտիկ Ժիրայր Սեֆիլյանը:
Սեֆիլյանի խոսքով` «Նախախորհրդարանը» մայիսի 9-ին Գյումրիում և մայիսի 17-ին Երևանում կկազմակերպի հանրահավաքներ:
Ազատամարտիկը նշեց, որ իրենք բազմիցս դիմել են ընդդիմադիր ուժերին` կոչ անելով դուրս գալ գործող համակարգից ու պայքարի այլընտրանքային ձև ընտրել.
«Մեզ այդպես էլ չհաջողվեց համոզել Րաֆֆի Հովհաննիսյանին` ընդունելու մեր առաջարկությունը: Այդ պատճառով մենք սկսում ենք պայքարը մեր պատկերացրած ձևով: Ապրիլի 9-ից հետո պարզ դարձավ, որ ժողովուրդը հիասթափվել է: Ես չէի սպասում, որ ապրիլի 9-ին ամեն ինչ կձախողվեր»,- ասաց Ժիրայր Սեֆիլյանն ու ավելացրեց, որ «Նախախորհրդարանի» հանրահավաքների ժամանակ ժողովրդին կներկայացնեն իրենց ծրագիրը.

The time of leaders is over - it is leading groups’ time now because the responsibility of a struggle should not be put only on the leader. Member of Sardarapat movement, freedom fighter Zhirayr Sefilian expressed that opinion at the meeting with journalists today.
He announced that Pre-parliament group will hold rallies in Gyumri on May 9 and in Yerevan on May 17.
Sefilian said they have repeatedly called upon the opposition forces to look for an alternative form of struggle.
“We failed to convince Raffi Hovannisian to accept our proposal. For this reason we are beginning to struggle in the way acceptable to us. After April 9 events, it became clear that the people are frustrated. I didn’t expect everything to be a failure on April 9,” Zhirayr Sefilian noted, adding that Pre-parliament is going to inform people about its programs during rallies.