Ես այսօր իմ փոքր տանն եմ. Տարոն Մարգարյանն Ավանում էր
«Ես այսօր իմ փոքր տանն եմ»,- Ավան վարչական շրջանում ընտրողների հետ իր հանդիպմումն այսպես սկսեց Երևանի քաղաքապետի ՀՀԿ-ական թեկնածու, գործող քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
«Ես արդեն 8 տարի շարունակ հաշվետու եմ մեր ավանցիներին: Չորս տարի է` ինչ հաշվետու եմ Երևանի բնակչությանը: Այսօր ես իմ փոքր տանն եմ, իսկ Երևանը մեր մեծ տունն է: Ես համոզված եմ, որ այդ փոքր տան նման, որ 8 տարի շարունակ միասին կառուցեցինք, փոխադարձ հարգանքով ու վստահությամբ կարողացանք Երևանի մի փոքր գողտրիկ անկյուն ունենալ` հանձին Ավան վարչական շրջանի, այդ նույն եռանդով մենք կկարողանանք կառուցել ավելի լավ Երևան»,- ասաց Տ. Մարգարյանը:
Տ. Մարգարյանը վստահություն հայտնեց, որ կատարվող աշխատանքները շարունակական են լինելու. «Մենք միասին կարողանալու ենք կառուցել մեր մեծ տունը մեր փոքր տան փայլուն օրինակով: Երևանցին միշտ հպարտ է եղել, ավանցին միշտ հպարտ է եղել, և վստահ եմ, որ իր վստահությամբ և պարզ ճակատով երևանցին քայլելու է դեպի ապագա և հաղթահարելու է այն բոլոր դժվարությունները, որ այսօր էլ առկա են»:
Թեև Ավան համայնքը Երևանի ամենաբարեկարգ համայնքներից մեկն է, Տարոն Մարգարյանի խոսքերով, սակայն խնդիրներ այնուամենայնիվ, առկա են:
Նա ասաց, որ այս համայնքն իրեն շատ հոգեհարազատ է, այստեղ է ծնվել, մեծացել, այստեղից է կարողացել իր գործը տարածել ամբողջ Երևան քաղաքում. «Ես ձեզանից մեկն եմ եղել, և այսօր էլ եմ ձեզանից մեկը: Ես հպարտ եմ, որ ապրում եմ Ավանում, ես միշտ լինելու եմ ձեր կողքին»:

Taron Margarian meets with residents of Avan district
“Today I am in my “small homeland”, the incumbent Yerevan Mayor Taron Margarian, who tops the Republican Party of Armenia (HHK) list in the May 5 elections to Yerevan Council of Elders, stated during today’s meeting with voters of Avan administrative district.
“I have been accountable to residents of Avan for 8 years, to residents of Yerevan for 4 years. Avan is my native district. I was born and grew up here. In the past eight years, we have managed to improve Avan, based on mutual trust and respect, and we will build a better Yerevan with the same enthusiasm,” T. Margarian stated.
“Yerevan residents, like those of Avan, have always been proud. I am sure that Yerevan residents will move forward confidently and persistently, overcoming the existing problems,” he said.
In his words, despite the fact that Avan is one of the best districts of the capital city, there is still much to be done here.
“I was and continue to be one of you. I am proud of my native district and I will always be beside you,” Taron Margarain told Avan residents.