Վարդան Օսկանյան. Քաղաքապետ լինելն ինձանից ցածր պաշտոն չէ
Մեր ամենամեծ ցավն այն է, որ կուսակցություններից մեկն այսօր Երևանի քաղաքապետին ներկայացնում է որպես մի մարդու, ով ընդամենը կենցաղային հարցեր պիտի լուծի: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Երևանի ավագանու ընտրություններում ԲՀԿ ցուցակը գլխավորող Վարդան Օսկանյանը:
«Քաղաքապետն այսօր ներկայացվում է որպես երկրորդական անձնավորություն, ում բոլորը թելադրում են: Մենք այլ մոտեցում ունենք: Երևանի ընտրությունները մեզ համար և' քաղաքական են, և' տնտեսական»,- ասաց Վարդան Օսկանյանը:
ԲՀԿ պատգամավորն անդրադարձավ նաև իր` Երևանի քաղաքապետի պշտոնը ստանձնելու ցանկությանը:
«Եթե քաղաքին մոտենում ես որպես Հայաստանի տնտեսության գլխավոր շարժիչներից մեկը, եթե մոտենում ես որպես համայն հայության մայրաքաղաք, ապա միանգամայն հասկանալի է, թե ինչու երկրի արտաքին գերատեսչությունը 10 տարի ղեկավարած անձնավարությունը ցանկանում է քաղաքապետի պաշտոնում լինել: Մի բան հաստատ կասեմ` սա ինձանից ցածր պաշտոն չէ»,- ասաց Վարդան Օսկանյանը:

Oskanian:  Yerevan is a driving force of economy
One of the parties presents Yerevan mayor as a person who solves only everyday problems of Yerevan, Vartan Oskanian said at the meeting with reporters today. Oskanian tops the Prosperous Armenia Party’s (BHK) list of candidates in the May 5 elections to Yerevan Council of Elders.
“The mayor is currently presented as a secondary person, to whom everyone dictates. We take a different approach. We consider the Yerevan municipal elections both political and economic,” Vartan Oskanian stated.
He also spoke about his wish to become Yerevan mayor.
“If you view the city as one of the driving forces of Armenia’s economy, as the capital city of all the Armenians, it becomes clear why a man who headed Armenia’s Foreign Ministry for ten years now wants to become Yerevan mayor. This job is not beneath me,” V. Oskanian said.