«Միասնական աշխատանքով հնարավոր է Երևանում իշխանությունը վերցնել ՀՀԿ-ից»
Հայաստանի համար ոչ մի ավելի ծանր խնդիր չկա, քան արտագաղթը: Սա անհուսությունից դրդված արտագաղթ է և ոչ թե սոցիալական արտագաղթ: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը:
Արտագաղթի տեմպերը, նրա կարծիքով, հատկապես ավելացան ինագուրացիայից հետո. «Մեր երկրից արտագաղթը նոր թափ է ստացել ընտրություններից հետո: Եթե այս գործընթացը շարունակվի, մի քանի տարի հետո Հայաստանում չի մնա հարկատու, երիտասարդ, ուսանող, աշխատող»,- ասաց Ա. Մանուկյանը` հավելելով, թե արտագաղթի խնդիրն իր համար թիվ մեկ խնդիրն է:
Խոսելով մայիսի 5-ին կայանալիք Ավագանու ընտրությունների մասին` Ա. Մանուկյանն ուրախալի համարեց, որ հասարակությունն այլևս չի վախենում իշխանությունից, հետևաբար ընտրություններին վախի մթնոլորտում չի քվեարկի:
«Չորս քաղաքական ուժ կա, որի միասնական աշխատանքի արդյունքում հնարավոր է Երևանում իշխանությունը վերցնել Հանրապետականից»,- ասաց ՀԱԿ պատգամավորը:

Aram Manukian: In case of joint work we can take power away from HHK
Emigration is the most serious problem facing Armenia now. The current emigration bears no relation to the social situation, but it is caused by hopelessness. The secretary of Armenian National Congress (HAK) parliamentary faction Aram Manukian expressed this opinion at a meeting with reporters today.
In his words, the emigration rates especially grew following the president’s inauguration. “The emigration from the republic has gathered momentum after the presidential election was held. If this process continues, no taxpayers, youths, students, working citizens will remain in Armenia in a few years,” Aram Manukian said, adding that emigration is a priority problem to him.
Speaking about the upcoming elections to Yerevan Council of Elders on May 5, Aram Manukian underlined the importance of the fact that society has overcome the fear of the authorities so voting will not take place in an atmosphere of fear.
“There are four political forces whose joint work will allow taking power in Yerevan away from the Republican Party of Armenia,” Aram Manukian said.