«Միասնական աշխատանքով հնարավոր է Երևանում իշխանությունը վերցնել ՀՀԿ-ից»
Հայաստանի համար ոչ մի ավելի ծանր խնդիր չկա, քան արտագաղթը: Սա անհուսությունից դրդված արտագաղթ է և ոչ թե սոցիալական արտագաղթ: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը:
Արտագաղթի տեմպերը, նրա կարծիքով, հատկապես ավելացան ինագուրացիայից հետո. «Մեր երկրից արտագաղթը նոր թափ է ստացել ընտրություններից հետո: Եթե այս գործընթացը շարունակվի, մի քանի տարի հետո Հայաստանում չի մնա հարկատու, երիտասարդ, ուսանող, աշխատող»,- ասաց Ա. Մանուկյանը` հավելելով, թե արտագաղթի խնդիրն իր համար թիվ մեկ խնդիրն է:
Խոսելով մայիսի 5-ին կայանալիք Ավագանու ընտրությունների մասին` Ա. Մանուկյանն ուրախալի համարեց, որ հասարակությունն այլևս չի վախենում իշխանությունից, հետևաբար ընտրություններին վախի մթնոլորտում չի քվեարկի:
«Չորս քաղաքական ուժ կա, որի միասնական աշխատանքի արդյունքում հնարավոր է Երևանում իշխանությունը վերցնել Հանրապետականից»,- ասաց ՀԱԿ պատգամավորը:

А.Манукян: При совместной работе в Ереване можно взять власть у РПА
В Армении сегодня нет более серьезной проблемы, чем миграция. Эта миграция не связана с социальной ситуацией, она от безысходности. Такое мнение высказал сегодня в ходе встречи с журналистами секретарь парламентской фракции «Армянского национального конгресса» Арам Манукян.
По мнению А.Манукяна, темпы миграции особенно увеличились после инаугурации президента. «После выборов миграция из республики началась с новым размахом. Если этот процесс будет продолжаться, через несколько лет в Армении не останется налогоплательщиков, молодежи, студентов, работающих», - сказал Арам Манукян. Он отметил, что для него проблема миграции является первоочередным вопросом.
Касаясь предстоящих 5 мая выборов в Совет старейшин Еревана, А.Манукян отметил важность того обстоятельства, что общество побороло страх перед властью и, следовательно, голосование не будет проходить в атмосфере страха.
«Есть четыре политические силы, в результате совместной работы которых в Ереване можно взять власть у Республиканской партии Армении», - заявил депутат.