«Բարձր վարձատրվող աշխատանքը երազանք է հայ աշխատողի համար»
Այսօր Երևանում անցկացվել է Հայաստանի «Արհմիությունների կոնֆեդերացիայի» հանրապետական միության մաս կազմող արհմիությունների, ինչպես նաև մի շարք այլ կազմակերպությունների արհմիությունների անդամների երթը:
Երթի մասնակիցները «Արժանապատիվ աշխատանք, արժանապատիվ աշխատավարձ», «Նվազագույն աշխատավարձը հավասարեցնել նվազագույն սոցիալական պահանջների», «Արհմիությունների ուժը միասնության մեջ է» պահանջներով և կոչերով Թումանյան փողոց - Հյուսիսային պողոտա խաչմերուկից շարժվեցին մինչև ՀԱՄԿ-ի շենքի հարակից տարածք:
Հանրապետական միության նախագահ Էդուարդ Թումասյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ ապահով ու բարձր վարձատրվող աշխատանքը երազանք է հայ աշխատողի համար, իսկ իրենց մարդիկ դիմում են այն ժամանակ, երբ դանակը ոսկորին է հասել և հաճախ չեն ուզում հրապարակել իրենց անունները:
«Նաիրիտ» գործարանի պրոֆմիության նախագահ Հրաչ Թադևոսյանը նշեց, որ իրենց հիմնական նպատակը գործարանի վերագործարկումն է և դրա համար էլ աշխատավարձերի վճարման խնդիրը պետք է լուծել բանակցությունների միջոցով:

CTUA chairman: In Armenia, a high-paid job is a dream
The Confederation of Trade Unions of Armenia and sectoral unions of CTUA organized a march in Yerevan today on the occasion of International Labor Day.
The participants carried placards saying “We demand worthy jobs and worthy wages”, “Equate the minimum wage with minimal social needs”, “The power of trade unions is in their unity” and “No to unemployment and poverty”. They marched through the city center to the building of the CTUA.
The chairman of CTUA Edward Tumasian told Aysor.am that a guaranteed high-paid job is a dream for each Armenian and that people usually turn to them when their condition is beyond sufferance and in this case they very often ask not to release their names.
The chairman of the trade union of Nairit Plant CJSC Hrachia Tadevosian said for his part that their main goal is to re-launch the plant so they try to deal with the problem of wage arrears through negotiations.