«Բարձր վարձատրվող աշխատանքը երազանք է հայ աշխատողի համար»
Այսօր Երևանում անցկացվել է Հայաստանի «Արհմիությունների կոնֆեդերացիայի» հանրապետական միության մաս կազմող արհմիությունների, ինչպես նաև մի շարք այլ կազմակերպությունների արհմիությունների անդամների երթը:
Երթի մասնակիցները «Արժանապատիվ աշխատանք, արժանապատիվ աշխատավարձ», «Նվազագույն աշխատավարձը հավասարեցնել նվազագույն սոցիալական պահանջների», «Արհմիությունների ուժը միասնության մեջ է» պահանջներով և կոչերով Թումանյան փողոց - Հյուսիսային պողոտա խաչմերուկից շարժվեցին մինչև ՀԱՄԿ-ի շենքի հարակից տարածք:
Հանրապետական միության նախագահ Էդուարդ Թումասյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ ապահով ու բարձր վարձատրվող աշխատանքը երազանք է հայ աշխատողի համար, իսկ իրենց մարդիկ դիմում են այն ժամանակ, երբ դանակը ոսկորին է հասել և հաճախ չեն ուզում հրապարակել իրենց անունները:
«Նաիրիտ» գործարանի պրոֆմիության նախագահ Հրաչ Թադևոսյանը նշեց, որ իրենց հիմնական նպատակը գործարանի վերագործարկումն է և դրա համար էլ աշխատավարձերի վճարման խնդիրը պետք է լուծել բանակցությունների միջոցով:

Председатель КПА: В Армении высокооплачиваемая работа является мечтой
Сегодня в Ереване состоялось шествие членов Конфедерации профсоюзов Армении (КПА) и отраслевых республиканских союзов КПА в связи с Днем труда.
Участники шествия прошли с плакатами «Требуем достойного труда, достойной зарплаты», «Приравнять минимальную зарплату к минимальным социальным требованиям», «Сила профсоюзов в единстве», «Нет безработице и нищете» по центральным улицам города к зданию Конфедерации профсоюзов Армении.
Председатель КПА Эдуард Тумасян в беседе с корреспондентом Aysor.am отметил, что для армянина гарантированная и высокооплачиваемая работа является мечтой и люди обычно обращаются к ним, когда уже просто невозможно терпеть, при этом часто не желают предавать огласке свои имена.
Председатель профсоюза ЗАО «Завод Наирит» Грачья Тадевосян в свою очередь отметил, что их основной целью является перезапуск завода, посему они стремятся решать проблему зарплат путем переговоров.