«Բարև Երևան». Ուրիխանյանը ապակողմնորոշում է ընտրողներին
Այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ԲՀԿ մամուլի խոսնակ Տիգրան Ուրիխանյանը հարց ուղղեց «Բարև Երևան» դաշինքին: ԱԺ պատգամավորը հետաքրքրվեց, թե «Ի՞նչու են «Բարև Երևանի» տեղերը հանձնաժողովում լրացնում հանրապետականները»:
«Բարև Երևան» դաշինքը ի պատասխան հայտարարում է, որ Տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում «Ժառանգություն» կուսակցության տեղերով նշանակված են բացառապես կուսակցության անդամներն ու համակիրները: Այս մասին Aysor.am-ը տեղեկանում է «Բարև Երևան» դաշինքից:
«Բացի այդ, դաշինքը համարում է, որ Տ. Ուրիխանյանի հայտարարությունը հանդիսանում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 151-րդ հոդվածով նախատեսված արարք: Մասնավորապես, քրեական օրենսգիրքը երկուսից հինգ տարվա ազատազրկում է նախատեսում ընտրողներին ապակողմնորոշելու նպատակով ընտրությունների անցկացման ընթացքում կուսակցությունների դաշինքի վերաբերյալ զրպարտչական տեղեկություններ տարածողների համար:
Առաջիկա ժամերին հանցագործության մասին հաղորդում կներկայացնենք ՀՀ դատախազություն և հատուկ քննչական ծառայություն»,- ասված է պատասխանում:

Hello Yerevan bloc states that the seats of Heritage Party in the precinct election commissions are filled only by members and supporters of the party, Aysor.am was informed by Hello Yerevan bloc of parties.
We would remind you that at the press conference today the spokesman for Prosperous Armenia Party (BHK) Tigran Urikhanian put a question to Hello Yerevan bloc of parties. Particularly, he wondered why Hello Yerevan bloc’s seats in precinct election commissions are filled by members of the Republican Party of Armenia.
“Besides, the bloc believes that T. Urikhanian’s statement is an action indicated in Article 151 of the Criminal Code of Armenia. The dissemination of libelous information about a bloc of parties during elections in order to mislead voters is punished with imprisonment for up to 5 years.
Within the next few hours, the information about the crime will be submitted to the Prosecutor General’s Office and the Special Investigation Service,” the statement of Hello Yerevan bloc of parties reads.