«Բարև Երևան». Ուրիխանյանը ապակողմնորոշում է ընտրողներին
Այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ԲՀԿ մամուլի խոսնակ Տիգրան Ուրիխանյանը հարց ուղղեց «Բարև Երևան» դաշինքին: ԱԺ պատգամավորը հետաքրքրվեց, թե «Ի՞նչու են «Բարև Երևանի» տեղերը հանձնաժողովում լրացնում հանրապետականները»:
«Բարև Երևան» դաշինքը ի պատասխան հայտարարում է, որ Տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում «Ժառանգություն» կուսակցության տեղերով նշանակված են բացառապես կուսակցության անդամներն ու համակիրները: Այս մասին Aysor.am-ը տեղեկանում է «Բարև Երևան» դաշինքից:
«Բացի այդ, դաշինքը համարում է, որ Տ. Ուրիխանյանի հայտարարությունը հանդիսանում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 151-րդ հոդվածով նախատեսված արարք: Մասնավորապես, քրեական օրենսգիրքը երկուսից հինգ տարվա ազատազրկում է նախատեսում ընտրողներին ապակողմնորոշելու նպատակով ընտրությունների անցկացման ընթացքում կուսակցությունների դաշինքի վերաբերյալ զրպարտչական տեղեկություններ տարածողների համար:
Առաջիկա ժամերին հանցագործության մասին հաղորդում կներկայացնենք ՀՀ դատախազություն և հատուկ քննչական ծառայություն»,- ասված է պատասխանում:

Союз «Здравствуй, Ереван»: Тигран Уриханян вводит в заблуждение избирателей
Союз партий «Здравствуй, Ереван» заявляет, что места партии «Наследие» в участковых избирательных комиссиях занимают исключительно члены партии и ее сторонники. Об этом Aysor.am сообщили в союзе партий «Здравствуй, Ереван».
Напомним, сегодня пресс-секретарь партии «Процветающая Армения» Тигран Уриханян направил вопрос в ходе пресс-конференции союзу партий «Здравствуй, Ереван». Депутат в частности, поинтересовался, почему места союза «Здравствуй, Ереван» в участковых избирательных комиссиях занимают члены Республиканской партии Армении.
«Кроме того, союз считает, что заявление Т.Уриханяна является деянием, предусмотренным статьей 151 Уголовного кодекса РА. В частности, Уголовный кодекс предусматривает за распространение клеветнических сведений о партийном блоке во время выборов в целях введения в заблуждение избирателей наказание в виде лишения свободы на срок от двух до пяти лет.
В ближайшие часы сообщение о преступлении будет представлено в генеральную прокуратуру Армении и Специальную следственную службу», - отмечается в заявлении союза партий «Здравствуй Ереван».