Ռ. Հակոբյան. Եթե ուզում են իրավիճակ փոխել երկրում, ապա պետք է համագործակցել
Ավագանու ընտրությունները բացառիկ քաղաքական նշանակություն ունեն: ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ նման կարծիք հայտնեց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբիկ Հակոբյանը՝ պարզաբանելով, թե այս ընտրություններով հնարավոր է կոտրել իշխանական մենաշնորհը:
Նա չցանկացավ կանխատեսում անել, թե քանի տոկոս կստանան Ավագանու ընտրություններում՝ նկատելով, որ քաղաքական դաշտում անկանխատեսելի զարգացումներ են լինում և չի կարող ասել, թե որքան ձայն կհավաքեն:
Խոսելով ոչ իշխանական ուժերի հետ համագործակցության մասին՝ Ռ. Հակոբյանն ասաց, որ կա ընտրատեղամասերում համագործակցելու պայմանավորվածություն. «Եթե նրանք ուզում են իրավիճակ փոխել երկրում, ապա պետք է համագործակցել»:

R. Hakobian: Situation can be changed through cooperation
The elections to Yerevan Council of Elders are of exceptional political significance as they may help break up the monopoly of the authorities, the head of “Heritage” parliamentary faction Ruben Hakobian told reporters during a briefing today.
He declined to make forecasts about the percentage of votes their party will receive in the May 5 elections, noting that the developments in the political field are unpredictable.
In the words of R. Hakobian, there is an agreement with non-pro-government forces about cooperation in election commissions. “If they want to change the situation in the country, they must cooperate,” Hakobian said.