Տարոն Մարգարյանն ու Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել են եվրոպացի դիտորդներին
Այսօր Երևանի ավագանու ընտրություններում ՀՀԿ ցուցակը գլխավորող ՏարոնՄարգարյանը և ՀՀԿ կենտրոնական ընտրական շտաբի պետ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել են Եվրախորհրդի տեղական և տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի դիտորդական առաքելության պատվիրակությանը՝ Սթյուարտ Դիքսոնի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀԿ ընտրական շտաբի մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մայիսի 5-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրությունների ընթացքին վերաբերող հարցեր՝ երկուստեք կարևորելով ազատ, թափանցիկ և մրցակցային ընտրությունների անցկացումը և ժողովրդավարական գործընթացներում առաջընթացի գրանցումը:
Շնորհակալություն հայտնելով դիտորդական առաքելության իրականացման համար՝ ՀՀԿ ներկայացուցիչները իրենց գնահատականներն են ներկայացրել նախընտրական փուլի և քարոզարշավի ընթացքի վերաբերյալ՝ ընդգծելով, որ Հայաստանի Հանրապետական կուսակացությունը շահագրգիռ է և նպատակ է հետապնդու ապահովել ընտրությունների` արդար և օրենքի պահանջին համապատասխան անցկացումը, ինչպես նաև հասարակության ու միջազգային հանրության կողմից դրանց համարժեք ընկալումը:

T. Margarian and E. Sharmazanov meet with European observers
The incumbent Mayor of Yerevan Taron Margarian, who tops of the list of the Republican Party of Armenia (HHK) in the elections to Yerevan Council of Elders, and the head of the central campaign headquarters of HHK Edward Sharmazanov met with the delegation of the Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe led by Rapporteur Stewart Dickson (United Kingdom, ILDG), according to the HHK headquarters.
Issues related to the May 5 elections to the Yerevan Council of Elders were discussed at the meeting. The sides underlined the importance of holding free, transparent and competitive elections and making progress in the democratic processes.
Thanking the delegation members for carrying out the observation mission, the representatives of HHK expressed their opinions about the pre-election process and election campaigns. They stressed that HHK pursues the goal of ensuring the conduct of fair elections in line with the requirements of law.