Տարոն Մարգարյանն ու Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել են եվրոպացի դիտորդներին
Այսօր Երևանի ավագանու ընտրություններում ՀՀԿ ցուցակը գլխավորող ՏարոնՄարգարյանը և ՀՀԿ կենտրոնական ընտրական շտաբի պետ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել են Եվրախորհրդի տեղական և տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի դիտորդական առաքելության պատվիրակությանը՝ Սթյուարտ Դիքսոնի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀԿ ընտրական շտաբի մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մայիսի 5-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրությունների ընթացքին վերաբերող հարցեր՝ երկուստեք կարևորելով ազատ, թափանցիկ և մրցակցային ընտրությունների անցկացումը և ժողովրդավարական գործընթացներում առաջընթացի գրանցումը:
Շնորհակալություն հայտնելով դիտորդական առաքելության իրականացման համար՝ ՀՀԿ ներկայացուցիչները իրենց գնահատականներն են ներկայացրել նախընտրական փուլի և քարոզարշավի ընթացքի վերաբերյալ՝ ընդգծելով, որ Հայաստանի Հանրապետական կուսակացությունը շահագրգիռ է և նպատակ է հետապնդու ապահովել ընտրությունների` արդար և օրենքի պահանջին համապատասխան անցկացումը, ինչպես նաև հասարակության ու միջազգային հանրության կողմից դրանց համարժեք ընկալումը:

Т.Маргарян и Э.Шармазанов встретились с европейскими наблюдателями
Сегодня действующий мэр Тарон Маргарян, возглавляющий список Республиканской партии Армении (РПА) на выборах в Совет старейшин Еревана, и руководитель центрального предвыборного штаба РПА Эдуард Шармазанов встретились с делегацией Конгресса местных и региональных властей Европы во главе с докладчиком Стюартом Диксоном (Соединенное Королевство, ILDG). Об этом сообщают из штаба РПА.
Согласно информации, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся хода предстоящих 5 мая выборов в Совет старейшин Еревана. Стороны обозначили важность проведения свободных, прозрачных и конкурентных выборов и фиксирования прогресса в демократических процессах.
Поблагодарив делегацию за осуществление наблюдательской миссии, представители РПА представили свои оценки относительно предвыборного процесса и хода агиткампании, подчеркнув, что РПА заинтересована и преследует цель обеспечить проведение справедливых выборов в соответствии с требованиями закона.