«Ի՞նչու են «Բարև Երևանի» տեղերը հանձնաժողովում լրացնում հանրապետականները»
Մինչև ընտրություններն ուզում եմ ընտրողներին ևս մեկ անգամ ասել` սա քաղաքական ընտրություն է ու քվեաթերթիկում միայն քաղաքական կուսակցությունների անուններ են լինելու: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԲՀԿ մամուլի քարտուղար Տիգրան Ուրիխանյանը:
Ուրիխանյանն անդրադարձավ նախօրեին Ազատության հրապարակում ԲՀԿ կազմակերպած հանրահավաքին ու դրա վերաբերյալ սկսված քննարկումներին.
«Կասեմ, որ երբ հավաքվում է մի քանի տասնյակ հազար մարդ, հեշտ է այնտեղ գտնել երեխաների ու այլ բնակավայրերից եկած մարդկանց: Ինչ վերաբերում է հարցին, թե ինչով են նրանք եկել` ՀՀ քաղաքացիներն իրավունք ունեն տեղաշարժվել այն տրանսպորտով, որով ցանկանում են: Մարդիկ պարտավոր չէին ոտքով գալ հանրահավաքի»,- ասաց Տիգրան Ուրիխանյանն ու ԲՀԿ-ին քննադատողներից անդրադարձավ հատկապես «Բարև Երևան» դաշինքնին:
«Կուսակցություններ կան, որ որակով ընտրություններ ունենալու համար կուրծք են ծեծում: Ցանկանում եմ հարց տալ նրանց և, բնականաբար, «Բարև Երևան» դաշինքին, քանի որ դա կապված է նրանց մեղադրանքի հետ, ինչո՞ւ են տեղամասային հանձնաժողովներում նրանց տեղերը լրացնում Հանրապետական կուսակցության անդամները: Եվ եթե ինչ-որ մեկը պատրաստ է հերքել ասածս` ես նրան բանավեճի եմ հրավիրում»,- ասաց Տիգրան Ուրիխանյանը:

՛Seats of Hello Yerevan in commissons are filled by HHK members՛
“Ahead of the elections to Yerevan Council of Elders, I would like to remind the voters that these elections are political and voters will see the names of political parties on the ballot papers,” spokesman for Prosperous Armenia Party (BHK) Tigran Urikhanian stated at a press conference today.
He commented on the rally that BHK staged yesterday in Liberty Square of Yerevan and the discussions sparked by the rally.
“When tens of thousands of people gather, it is quite easy to find children and people from other settlements among them. As regards the vehicles that transported them, I should say that Armenian citizens have to right to use the means of transport that they prefer. They are not obliged to walk to a rally,” Urikhanian said.
Speaking about the political forces which criticize BHK, Tigran Urikhanian mentioned Hello Yerevan bloc of parties.
“Some parties beat their breast, demanding quality elections. I want to put a question to them, and naturally, to Hello Yerevan bloc of parties because it is related to their accusation: Why do members of Republican Party of Armenia fill Hello Yerevan’s seats in precinct election commission? And if anyone is ready to refute what I said, I invite them to a debate,” Urikhanian said.