«ԲՀԿ-ն թող նախ որոշի` ինքը որ հատվածում է, հետո կխոսենք համագործակցելուց»
Այս ընտրություններում տեղի ունեցածի համար ընդդիմությունն է մեղավոր, որը հիասթափեցրեց քաղաքացուն: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Ժառանգության» փոխնախագահ, «Բարև Երևան» դաշինքի առաջին համար Արմեն Մարտիրոսյանն ու ավելացրեց.
«Քաղաքացին տեսավ, որ շատ հաճախ ընդդիմությունը պայքարում է ոչ թե իշխանության, այլ ընդդիմության դեմ և պատժեց ընդդիմադիր քաղաքական ուժերին»:
Արմեն Մարտիրոսյանը նշեց, որ ընտրությունների արդյունքներով «Բարև Երևանը» ավագանիում պետք է ներկայացնի ոչ միայն իր ընտրազանգվածին, այլև ողջ ընդդիմադիր ուժերին:
««Բարև Երևանին» հաջողվեց առանց կեղծիքի ավագանու անդամ դառնալ: Ինչ վերաբերում է իշխանություններին, ապա նրանք ազնիվ եղան այն առումով, որ ասեցին` մենք սա ենք, պիտի ընտրակաշառք բաժանենք, թաղի խուժանին խառնենք և այլն: Համատարած ընտրակաշառք բաժանվեց և՛ ընտրատեղամասերի առաջ, և՛ ներսում»,- ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը:
Ինչ վերաբերում է նորընտիր ավագանու ներսում ԲՀԿ-«Բարև Երևան» հնարավոր համագործակցությանը, Արմեն Մարտիրոսյանն ասաց.
«ԲՀԿ-ն պիտի նախ որոշի, թե քաղաքական դաշտի որ հատվածում է, հետո կխոսենք ավագանիում համագործակցության կամ համատեղ աշխատանքի մասին»:

Armen Martirosian: The voter punished opposition
The opposition, which had disappointed citizens, was to blame for what happened in the Yerevan municipal elections, the deputy chairman of Heritage Party Armen Martirosian, who topped the list of Hello Yerevan bloc of parties in the May 5 elections, said at a meeting with reporters today. He added:
“Citizens saw some opposition forces fighting against other opposition forces, rather than against the authorities, and they have punished the opposition”.
Martirosian said that based on the election results, Hello Yerevan bloc will represent not only its electorate, but also all the opposition forces in the Yerevan Council of Elders.
“Hello Yerevan has managed to have its members in the Council of Elders without fraud. As regards the authorities, they were honest in the sense that they said they were going to distribute bribes and use hooligans of districts, etc. Election bribes were distributed on a large scale, outside and inside polling stations, “ Armen Martirosian said.
As for the possible cooperation between Hello Yerevan and Prosperous Armenia party (BHK) in the newly-elected Council of Elders, Martirosian noted:
“First of all, BHK should decide what part of the political field it occupies, and then we will speak about cooperation or joint work in the Council of Elders”.