ՀՀԿ-ն ներկայացրեց նոր կառավարության կազմը
Ներկայիս կառավության կազմում էական փոփոխություններ չեն լինի: Քիչ առաջ ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ՀՀ կառավարության կազմում տեղի ունեցած փոփոխությունները ներկայացրեց ՀՀԿ մամլո խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:
ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանին կփոխարինի կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար է նշանակվել Յուրի Վարդանյանը, իսկ Էկոնոմիկայի նախարար է նշանակվել Վահրամ Ավանեսյանը:
Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար է նշանակվել Վաչե Գաբրիելյանը: ՀՀԿ-ի մյուս պորտֆելները կմնան նույնը, ՕԵԿ-ի երեք պորտֆելները` նույնպես:
Հարցին` ստացվեց, որ կառավարությունը արդյունավետ է աշխատել և ի՞նչ խնդիր է դրվել նոր կառավարության առջև, Է. Շարմազանովը պատասախանեց.

HHK announces composition of new government
No significant changes will be made in the government, the spokesman for Republican Party of Armenia (HHK) Edward Sharmazanov told reporters following the sitting of HHK Executive Body held this evening.
The Chief of the Armenian Government Staff David Sargsyan will replace Vatche Gabrielian as Finance Minister. Yuri Vardanian has been appointed Minister of Sport and Youth Affairs. Vahram Avanesian is the new Minister of Economy.
Vatche Gabrielian has been appointed Head of the Government Staff. HHK has retained its other portfolios. Orinats Yerkir Party will have the same three portfolios.
When asked what task has been set before the new government, Sharmazanov said, “To work more efficiently”.