Խաչատուր Սուքիասյանը կարծում է, որ ինքն ու Գագիկ Ծառուկյանը նման չեն
«Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հրաժարականից հետո ինձ ասացին, որ կարող եմ շարունակել աշխատել»,- «Ազատություն» Ռ/Կ-ի եթերում հայտարարեց գործարար, նախկին պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը:
Նա նշեց, որ Տեր-Պետրոսյանի կողքին կանգնել է, որովհետև «մեզ հակակշիռ էր պետք»:
«Կորուստներ, դժվարություններ եղան, մեծ զրկանքների, մեծ դժվարությունների առաջ կագնեցի, բայց մեծ փորձ ձեռք բերեցի, ավելի նոր աչքով նայեցի կյանքին»,- խոստովանեց Խ. Սուքիասյանը:
Այսօր, նրա խոսքով, կան կուսակցություններ, որոնք ավելի շատ իրենց շահի մասին են մտածում, քան` երկրի:
Անդրադառնալով ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հայտարարությանը, թե Գագիկ Ծառուկյանը և Խաչատուր Սուքիասյանը նման են, Խ. Սուքիասյանն ասաց, որ իր և Գագիկ Ծառուկյանի միջև նմանության չկա:
«Առաջին նախագահը իրավունք ունի կարծիք հայտնելու, հարգում եմ նրա կարծիքը, բայց պարոն Ծառուկյանի հետ որևէ քննարկում չեմ ունեցել, հետևաբար չեմ կարող մեկնաբանել»,- ասաց Խ. Սուքիասյանը:

K. Sukiasian believes there is no similarity between him and Tsarukian
“There have been losses, difficulties and privations, but I have gained wide experience,” Sukiasian confessed.
In his words, today there are parties which are more concerned about their own interests than the interests of the country.
As for the first President Levon Ter-Petrosian’s statement that Gagik Tsarukian and Khachatur Sukiasian are alike, the businessman said there is no similarity between them.
“I respect the opinion of the first president, but I had no discussion with Mr. Tsarukian, therefore I cannot comment on it,” K. Sukiasian said.