Խաչատուր Սուքիասյանը կարծում է, որ ինքն ու Գագիկ Ծառուկյանը նման չեն
«Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հրաժարականից հետո ինձ ասացին, որ կարող եմ շարունակել աշխատել»,- «Ազատություն» Ռ/Կ-ի եթերում հայտարարեց գործարար, նախկին պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը:
Նա նշեց, որ Տեր-Պետրոսյանի կողքին կանգնել է, որովհետև «մեզ հակակշիռ էր պետք»:
«Կորուստներ, դժվարություններ եղան, մեծ զրկանքների, մեծ դժվարությունների առաջ կագնեցի, բայց մեծ փորձ ձեռք բերեցի, ավելի նոր աչքով նայեցի կյանքին»,- խոստովանեց Խ. Սուքիասյանը:
Այսօր, նրա խոսքով, կան կուսակցություններ, որոնք ավելի շատ իրենց շահի մասին են մտածում, քան` երկրի:
Անդրադառնալով ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հայտարարությանը, թե Գագիկ Ծառուկյանը և Խաչատուր Սուքիասյանը նման են, Խ. Սուքիասյանն ասաց, որ իր և Գագիկ Ծառուկյանի միջև նմանության չկա:
«Առաջին նախագահը իրավունք ունի կարծիք հայտնելու, հարգում եմ նրա կարծիքը, բայց պարոն Ծառուկյանի հետ որևէ քննարկում չեմ ունեցել, հետևաբար չեմ կարող մեկնաբանել»,- ասաց Խ. Սուքիասյանը:

Хачатур Сукиасян считает, что между ним и Г.Царукяном сходства нет
«После отставки Левона Тер-Петросяна мне сказали, что могу продолжать работать», - заявил сегодня в эфире Радио Азатутюн бизнесмен, бывший депутат парламента Армении Хачатур Сукиасян.
Он отметил, что встал рядом с Левоном Тер-Петросяном, поскольку «необходим был противовес».
«Были потери, сложности, большие лишения, я оказался перед трудностями, однако приобрел большой опыт, посмотрел на жизнь другими глазами», - признался Х.Сукиасян.
Сегодня, по его словам, есть партии, которые больше думают о собственных интересах, чем о стране.
Касаясь заявления первого президента Армении Левона Тер-Петросяна о том, что Гагик Царукян и Хачатур Сукиасян похожи, бизнесмен заявил, что между ним и Г.Царукяном сходства нет.
«Первый президент имеет право высказывать свое мнение, я уважаю его мнение, но с господином Царукяном у меня не было никакого обсуждения, следовательно не могу комментировать», - сказал Х.Сукиасян.