Զուրաբյան. «Ժառանգությունը» ձախողել է` համագործակցելով հակառակ ճամբարի հետ
Երևանի ավագանու ընտրություններին ամենալուրջ համագործակցությունը եղել է ԲՀԿ-ի և ՀՅԴ-ի հետ։  ՀԱԿ-ը,  ՀՅԴ-ն և ԲՀԿ-ն պատերազմել են շատ սկզբունքային: Լրագրողների հետ հանդիպամանն ասաց ՀԱԿ փոխնախագահ, ԱԺ  ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը։
Շարունակելով խոսքը` նա նշեց, որ իրենք հանուն օրինականության վճռական կռիվ են տվել տեղամասերում, իսկ «Ժառանգությունը», ըստ նրա, ձախողել է` շատ հաճախ համագործակցելով հակառակ ճամբարի հետ. ««Ժառանգության» մեջ կան մարդիկ, որոնք նույնպես համագործակցել են մեզ հետ, կռվել են,  ամենասկզբունքայինն իրենք են եղել, բայց մեծամասնությունը համագործակցել է իշխանության հետ»:
Ինչ վերաբերում է ԲՀԿ-ին, ապա Լ. Զուրաբյանն ասաց, որ իրենք  տեղեկություններ են ստացել, որ  ԲՀԿ-ն ուղղորդել է ընտրողներին, ինչը «մեզ համար անընդունելի է, բայց որևէ խնդիր չկա քննադատելու»։
Նա հայտնեց, որ ընտրությունների նախօրեին  իրեն է այցելել Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը` ոստիկանապետի  և իշխանությունների անունից հավաստիացում ներկայացնելով,  որ ընտրությունների օրը ցանկանում են անցկացնել բացառիկ օրինական ընտրություններ:
Սակայն. «Ոստիկանությունը ևս մեկ անգամ ձախողվեց կամ դարձավ հանցակից, նույն ուղղորդումն էր, ընտրակաշառքի բաժանումը...  մի օպերացիա է, որը ընդգրկում է հազարավոր մարդկանց»:

Л.Зурабян: Представители «Наследия» сотрудничали с противоположным лагерем
На выборах в Совет старейшин Еревана между партией «Армянский национальный конгресс», АРФ «Дашнакцутюн» и партией «Процветающая Армения» осуществлялось очень серьезное сотрудничество: АНК, АРФД и ПППА вели принципиальную борьбу. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами вице-председатель партии «Армянский национальный конгресс», глава парламентской фракции АНК Левон Зурабян.
Он отметил, что они решительно боролись за законность на избирательных участках, а партия «Наследие» провалила этот процесс, часто сотрудничая с противоположным лагерем. «В партии «Наследие» есть люди, которые также сотрудничали с нами, боролись, были самыми принципиальными, однако большинство сотрудничало с властями», - сказал Л.Зурабян.
Что касается «Процветающей Армении», то Левон Зурабян заявил, что у них были сведения о том, что партия направляла и ориентировала избирателей, что «неприемлемо для АНК».
Он сообщил, что накануне выборов его посетили заместитель начальника полиции Еревана Валерий Осипян и глава Полиции Армении, заверив от имени властей, что хотят провести исключительно законные выборы.
«Однако полиция в очередной раз потерпела крах или стала соучастницей преступления, имели место та же раздача денег, ориентация избирателей… Это операция, которая включает тысячи людей», - сказал Левон Зурабян.