Գազի գինը կորոշվի 90 օրից. «Գիտեք մեզ համար հե՞շտ է»
ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը, ըստ գործող կարգի, «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲ և «Տրանսգազ» ՍՊ ընկերությունների հայտը պետք է քննարկի 90 օրում: Այս մասին Henaran.am-ի հետ զրույցում ասել է հանձնաժողովի մամուլի քարտուղար Մարիամ Ստեփանյանը:
«Սակայն, դա չի նշանակում, որ 90 օր հանձնաժողովը հարցը պիտի նայի: Լուրջ, տնտեսագիտական ուսումնասիրություններ պիտի արվի, հանրային լսումներ պիտի կազմակերպվեն»,- ասել է խոսնակը:
Այն դիտարկմանը, թե որպես կանոն` նմանատիպ հայտերը բավարարվում են, տիկին Ստեփանյանն ասել է, որ չի կարող կոնկրետ հիշել, թե որն է բավարարվել, որը` մերժվել:
«Էլի եմ կրկնում, պիտի հայտը նայվի, վերլուծություններ արվի: Գիտեք մեզ համար հե՞շտ է բավարարել նման հայտերը: Մենք էլ մարդ ենք չէ՞, մտածում ենք մեր բնակիչների մասին»,- ասել է մամուլի քարտուղարը:
Հիշեցնենք` «ՀայՌուսգազարդն» ու «Տրանսգազը» հայտ են ներկայացրել հանձնաժողով` գազի սակագինը վերանայելու առաջարկով:

By the law, Public Services Regulatory Commission of Armenia shall discuss the application of ArmRosGazprom CJSC and Transgaz OJSC within 90 days, the commission’s spokeswoman Mariam Stepanian told Henaran.am.
“It does not mean that the commission will examine the issue for 90 days. Serious economic research should be done and public discussions organized,” she noted.
In response to the remark that as a rule, such applications are satisfied, M. Stepanian said she cannot recall which application was satisfied and which was not.
“It’s not easy for us to satisfy such bids. We are also concerned about our residents,” she noted.
We would remind you that ArmRosGazprom CJSC and Transgaz OJSC have submitted a proposal to Public Services Regulatory Commission to review the current tariff of natural gas sold by ArmRosGazprom to subscribers using up to 10,000 cubic meters monthly and the formula for calculating the monthly tariff of users of over 10,000 cubic meters.