Գյուղացիները դարձյալ փակել են ճանապարհը. Բանկը դրա հետ կապ չունի
Aysor.am-ի հավաստի տեղեկություններով՝ այսօր Արմավիրի մարզի կարկուտից տուժած համայնքների գյուղացիները փակել են Արմավիր-Մարգարա ճանապարհը: Ըստ մամուլում շրջանառվող լուրերի՝ այսպիսով մարդիկ փորձում են թույլ չտալ «ԱԳԲԱ Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկի» աշխատակիցներին մտնել գյուղ և պարտապաններից հավաքագրել գյուղվարկերի տոկոսները:
Aysor.am-ի հետ զրույցում Արմավիրի մարզպետարանի գյուղատնտեսության վարչության պետ Արթուր Այվազյանը նշեց, որ տեղյակ չէ բանկի աշխատակիցների գործունեության վերաբերյալ, ճանապարհները փակ չէ, պարզապես Գյուղատնետսության փոխնախարար Գառնիկ Պետրոսյանի հետ այցելում են համայանքներ, գյուղացիներին խորհուրդներ են տալիս, թե ինչպես վարվել հողի հետ, ինչ մշակել, այդ պատճառով էլ մարդկանց կուտակումներ են առաջացել:
«ԱԳԲԱ Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկի» հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Հարություն Պողոսյանը Aysor.am-ի հարցմանն ի պատասխան ասաց, որ տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը: Հարցին, թե Արմավիրի մարզից քանի վարկառու ունի բանկը, Հ. Պողոսյանը չպատասպանեց:

Фермеры сегодня вновь перекрыли автодорогу Армавир-Маргара
По достоверным сведениям Aysor.am, пострадавшие от сильного града в Армавирской области фермеры сегодня вновь перекрыли автодорогу Армавир-Маргара. Таким образом, они пытаются остановить сотрудников банка «АГБА Кредит Агриколь», которые приехали за сбором процентов от выданных кредитов.
Между тем, в беседе с корреспондентом Aysor.am начальник сельскохозяйственного управления администрации Армавира Артур Айвазян заявил, что не имеет информации о деятельности сотрудников банка, а дорога не перекрыта. По его словам, они вместе с заместителем министра сельского хозяйства Гарником Петросяном посещают сельские общины, общаются с фермерами, советуют людям, что лучше выращивать и как обращаться с землей, поэтому и наблюдается скопление людей.
Ответственный по связям с общественностью банка Арутюн Погосян заявил корреспонденту Aysor.am, что информация не соответствует действительности. Он также не ответил на вопрос, скольким людям из Армавирской области выданы сельскохозяйственные кредиты.