Գյուղացիները դարձյալ փակել են ճանապարհը. Բանկը դրա հետ կապ չունի
Aysor.am-ի հավաստի տեղեկություններով՝ այսօր Արմավիրի մարզի կարկուտից տուժած համայնքների գյուղացիները փակել են Արմավիր-Մարգարա ճանապարհը: Ըստ մամուլում շրջանառվող լուրերի՝ այսպիսով մարդիկ փորձում են թույլ չտալ «ԱԳԲԱ Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկի» աշխատակիցներին մտնել գյուղ և պարտապաններից հավաքագրել գյուղվարկերի տոկոսները:
Aysor.am-ի հետ զրույցում Արմավիրի մարզպետարանի գյուղատնտեսության վարչության պետ Արթուր Այվազյանը նշեց, որ տեղյակ չէ բանկի աշխատակիցների գործունեության վերաբերյալ, ճանապարհները փակ չէ, պարզապես Գյուղատնետսության փոխնախարար Գառնիկ Պետրոսյանի հետ այցելում են համայանքներ, գյուղացիներին խորհուրդներ են տալիս, թե ինչպես վարվել հողի հետ, ինչ մշակել, այդ պատճառով էլ մարդկանց կուտակումներ են առաջացել:
«ԱԳԲԱ Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկի» հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Հարություն Պողոսյանը Aysor.am-ի հարցմանն ի պատասխան ասաց, որ տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը: Հարցին, թե Արմավիրի մարզից քանի վարկառու ունի բանկը, Հ. Պողոսյանը չպատասպանեց:

Farmers block motorway again
Farmers of Armavir province’s communities affected by the recent hail have again blocked Armavir-Margara Motorway, according to reliable sources of Aysor.am. The press reported that people are thus trying to prevent employees of ACBA Credit Agricole bank from entering their villages and collecting interest on agricultural loans from the debtors.
Head of the agricultural unit of Arvavir regional administration Arthur Aivazian told Ayor.am that he is unaware of the actions of bank employees, the roads are not blocked, while they together with the Deputy Minister of Agriculture Garnik Petrosian visit local communities and advise farmers how to cultivate the land and for that reason crowds gathered there.
Spokesman of ACBA Credit Agricole Bank Harutyun Pohosian told Aysor.am that the information does not correspond to reality. Our question about the number of the bank’s borrowers in Armavir province remained unanswered.