Ալ. Իսկանդարյան. Ընդդիմությունն անկում է ապրում
Երևանի ավագանու ընտրություններից հետո քաղաքականությունը փողոցից կանցնի խորհրդարան և մամուլ: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց «Կովկաս» ինստիտուտի տնօրեն, քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը` հավելելով, թե առաջիկա չորս տարվա ընթացքում, երբ ընտրական գործընթացներ չեն լինի, կընթանա քաղաքական դաշտի բյուրեղացում:
Քաղաքագետի կարծիքով` կարևոր քաղաքական շրջան է սկսվում և՛ իշխանության, և՛ ընդդիմության համար. «Ընդդիմության դաշտում, կարծես, քաոսային վիճակ է: Ընդդիմությունն անկում է ապրում, որովհետև նրանք ճիշտ քաղաքականություն չվարեցին»:
Ընդդիմությունը, Ա. Իսկանդարյանի կարծիքով, պետք է առաջիկա չորս տարվա ընթացքում նաև նոր աշխատաոճ մշակի, քանի որ հինը կենտրոնացած էր ընտրությունների վրա:

Александр Искандарян: Оппозиция переживает кризис
После выборов в Совет старейшин Еревана политика переместится с улицы в парламент и прессу. Такое мнение высказал сегодня в ходе встречи с журналистами директор Института «Кавказа», политолог Александр Искандарян.
По его словам, в течение ближайших четырех лет произойдет кристаллизация политической арены.
Как отметил политолог, это очень важный период и для оппозиции, и для властей. «В оппозиционном лагере, кажется, царит хаос. Оппозиция переживает кризис, поскольку вела неправильную политику», - сказал политолог.
Оппозиция, по мнению А.Искандаряна, должна в течение ближайших четырех лет также разработать новый стиль работы, поскольку старый был сконцентрирован только на выборах.