«Նուբարաշեն» ՔԿ հիմնարկի պետի նախկին տեղակալը ձերբակալվել է
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել է ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿ հիմնարկի պետի նախկին տեղակալ Դավիթ Մուրադյանը: Այս մասին հայտնում են ՀՔԾ լրատվական ծառայությունից:
Նա կասկածվում է առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու մեջ:
Քրեական գործի նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿ հիմնարկի պետի նախկին տեղակալ Դավիթ Մուրադյանը 2012թ. փետրվարից մինչև դեկտեմբերն ընկած ժամանակահատվածում դատապարտյալ Արտակ Հակոբյանից և նրա կնոջից՝ Հայաստան Հակոբյանից, Արտակ Հակոբյանին պատժի կրումից վաղաժամկետ ազատելու համար պահանջել ու ստացել է ընդհանուր՝ 14.000 ԱՄՆ դոլար: Բացի այդ, նույն հարցի համար Արտակ Հակոբյանի ծանոթների միջոցով ձեռք է բերել 540.000 ՀՀ դրամի կահույք:

David Muradian, former deputy head of Nubarashen penal institution of Armenia’s Ministry of Justice, has been arrested within the framework of a criminal case investigated by the Special Investigation Service of Armenia.
D. Muradian is suspecting of taking a bribe in particularly large amounts. Investigators ascertained that from February to December 2012, the former deputy head of Nubarashen penal institution David Muradian demanded and took bribes of $14,000 for early release of convict Artak Hakobian. Besides, D. Muradian bought 540,000 AMD worth of furniture through Hakobian’s friends.