Գազի գնի վերաբերյալ հանրային քննարկումը չկայացավ. Դահլիճում տեղ չկար
Այսօր Հանարային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովում նախատեսված էր գազի և էլեկտրաէներգիայի սակագների վերաբերյալ առաջին աշխատանքային քննարկումը: Քննարկումը, սակայն, այդպես էլ չկայացավ, քանի որ դրան մասնակցելու համար գրանցվել էին բազմաթիվ քաղաքացիներ, ում համար դահլիճում այդպես էլ տեղ չգտնվեց և սա վիճաբանությունների առիթ դարձավ:
Հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը կոչ արեց քննարկումների մասնակիցներին հանդարտվել ու սկսել քննարկումը, առաջարկելով բարձրանալ մեկ այլ` ավելի մեծ դահլիճ: Սակայն քննարկման մասնակիցները հրաժարվեղին Նազարյանի առաջարկից` պահանջելով, որ քննարկմանը մասնակցեն հանրության բոլոր հետաքրքրված օղակները, այդ թվում` հանձնաժողովի բակում հավաքված քաղաքացիները:
«Շոուի մասնակից դառնալ չեմ ցանկանում ու այդ պատճառով մենք մեծ դահլիճ երբեք չենք վերցնի: Փոխարենը պատրաստ ենք ամեն օր նման քննարկումներ անցկացնել հասարակության տարբեր շերտերի հետ»,- ասաց Ռոբերտ Նազարյանը:
Ներկաները հրաժարվեցին այս առաջարկից ևս, ինչից հետո վիճաբանությանը միջամտեց Հանրային խորհրդի անդամ Արշակ Սադոյանն ու առաջարկեց քննարկումներն անցկացնել Հանրային խորհրդի դահլիճում, որը զգալիորեն մեծ է: Սադոյանի այս առաջարկը քաղաքացիներն ընդունեցին ծափահարություններով, իսկ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահը հայտարարեց, որ քննարկումն այսօր չի շարունակվելու:
Ռոբերտ Նազարյանը նշեց, որ քննարկումը կշարունկավի մեկ այլ օր, ընդ որում, առանց լրագրողների ներկայության:
«ԶԼՄ ներկայացոիցչները չեն մասնակցի քննարկմանը, որ ավելորդ տեղ չզբաղեցնեն: Բացի այդ, դուք շոուի կողմանկից եք, ես` ոչ»,- ասաց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահը:

Public discussion on gas tariff in PSRC not held
The Public Services Regulatory Commission of Armenia (PSRC) intended to hold today the first working discussion concerning the increase in natural gas and electricity tariffs. However, the discussion did not take place as numerous citizens were registered to participate in the discussion and there was not enough space for all participants in the hall.
The commission chairman Robert Nazarian called upon the public discussions’ participants to calm down and move to a larger hall, but the participants rejected his proposal, saying all interested strata of society, including those people who gathered in the yard of the PSRC, should take part in the discussion.
“I have no desire to be involved in a show and for that reason we are not going to request a large hall. Instead we will hold discussions with various strata of society every day,” Robert Nazarian said.
Those present rejected this proposal as well. Member of the Public Council of Armenia Arshak Sadoyan intervened in the dispute and proposed that the discussion be held in the Public Council’s hall which is much larger. Sadoyan’s proposal was applauded, while the PSRC chairman announced that the discussion will not continue today.
Robert Nazarian said the discussion will continue tomorrow, without media presence.
“Mass media representatives will not participate in the discussions so as not to occupy a lot of room. Besides, you are in favor of a show, but I am not,” Robert Nazarian declared.