Ռազմական ոստիկանության աշխատակիցը կանխել է երիտասարդի ինքնասպանությունը
«Երեկ ժամը 3-4-ի սահմանում անցնում էի Կիևյան կամրջով` նկատեցի, թե ինչպես մի երիտասարդ բարձրացավ կամրջի երկաթե պատնեշի վրա, ուզում էր նետվել: Շատ արագ արգելակեցի ու մինչ կմոտենայի` անցորդներից մեկը վազեց ու բռնեց նրա ոտքը: Հորդառատ անձրևի տակ երիտասարդն ամեն կերպ դիմադրում էր, փորձեց ձեռքներիցս պոկվելով նորից իրեն ցած նետի, բայց կրկին կանխեցինք»,- Aysor.am-ին պատմում է Ռազմական ոստիկանության Երևանի կայազորի աշխատակից Հարություն Բարսեղյանը:
Նրա խոսքով՝ երիտասարդը եղել է անսթափ վիճակում: Ասում է` սկզբում երիտասարդին սիգարետ առաջարկեցի, հարց ու փորձ արեցի, մինչ ոստիկանության աշխատակիցները կգային:
Երիտասարդը՝ Գեղամը, ասել է, որ ուզում է մեռնել, որովհետև փող չունի, չունի ապրելու միջոց: Ասել է` «գործ չունեմ, աշխատանք չեմ ճարում, ինչ է, գնամ գողություն անե՞մ, չեմ կարա, ինձ մի դրդեք, դրա համար էլ ուզում եմ վերջս տամ»:
Ոստիկանության աշխատակիցները 33-ամյա երիտասարդին տարել են բաժին:
Ի դեպ, ԱԻ նախարարությունը, հաշվի առնելով մայրաքաղաքում նման դեպքերի աճի հանգամանքը, մտադիր է առաջիկայում Կիևյան կամրջի հատվածում տեղադրել տեսախցիկներ և իրականացնել շուրջօրյա հսկողություն` հաճախադեպ դարձած ինքնասպանության փորձերը կանխելու նպատակով:
Ավելին, մեր տեղեկություններով շուտով ԱԻՆ-ը ձեռք կբերի բավականին մեծ բատուտ, որն ահազանգերի դեպքում անմիջապես գործի կդրվի` փրկելու համար կամրջից նետվողների կյանքը:

Military Police employee prevents suicide
“Around 3-4 p.m. yesterday I was crossing Kievian Bridge when I saw a young man who was about to jump from the bridge. A passerby seized his leg, not allowing him to jump off the bridge. It was raining hard and the man resisted with all his might, but I together with the passerby managed to prevent him from committing suicide,” Harutyun Barseghian, an employee of the Military Police, told Aysor.am.
According to Barseghian, the man was in a drunken state. He offered him a cigarette and then asked him a few questions before the police came.
The young man (his name was Gegham) said he wanted to die because he had no money. “I cannot find a job. The only option is to become a thief, but I am incapable of stealing. I want to die”.
The policemen took the 33-year-old man to a police station.
By the way, taking into account a growth in the number of such incidents in the city, the Ministry of Emergency Situations plans to install security cameras near Kievian Bridge and organize 24-hour control there to prevent suicide attempts. The ministry will also purchase a trampoline that will immediately used to save a human life, in case of an alarm call.