«ՊանԱրմենիան Մեդիա Գրուպն» ու «Գելափ ինթերնեյշնլը» ծրագիր կիրականացնեն
Այսօր «ՊանԱրմենիան Մեդիա Գրուպ» ընկերության և «Գելափ ինթերնեյշնլ» ընկերության հայաստանյան ներկայացուցչության միջև ստորագրվեց համատեղ ծրագիր անցկացնելու վերաբերյալ համաձայնագիր:
Ըստ ստորագրած համաձայնագրի` ծրագիրը նախատեսում է սպռողական շուկաների, արտադրողների կամ ծառայություններ մատուցողների կողմից արտադրվող ապրանքների և մատուցվող ծառայությունների շուկաների մշտադիտարկում:
Ծրագրի շրջանակներում իրականացվելու են սպառողների կարծիքների ուսումնասիրություններ ու ստացված արդյունքները լինելու են հրապարակային:
Համաձայնագիրը ստորագրեցին «ՊանԱրմենիան Մեդիա Գրուպի» նախագահ, գործադիր տնօրեն Վազրիկ Սեկոյանը և «Գելափ ինթերնեյշնլ» ընկերության հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Արամ Նավասարդյանը:
Վազրիկ Սեկոյանի խոսքով` այս ծրագրի նպատակն է սպառողին հնարավորինս շատ տեղեկատվություն տրամադրել այն մասին, թե տվյալ արտադրողը կամ ծառայություն մատուցողը ինչ դիրք ունի շուկայում:
«Կես տարվա ընթացքում կիրականացվեն ուսումնասիրություններ, որոնց արդյունքները կհրապարակվեն յուրաքանչյուր եռամսյակը մեկ»,- ասաց Վազրիկ Սեկոյանը:
Արամ Նավասարդյանն էլ կարծում է, որ այս ծրագիրը ևս մեկ քայլ է քաղաքակիրթ շուկա ձևավորելու համար:
«Ես վստահեցնում եմ, որ հասարակության համար ծրագիրն ու դաշտը կլինեն բաց ու թափանցիկ: Ուսումնասիրության արդյուքների մասին կտեղեկացվեն նաև ԶԼՄ-ները»,- ասաց Արամ Նավասարդյանը:
Այն դիտարկմանը, թե հասարակության մոտ թերահավատություն կա նման ուսումնասիրությունների նկատմամբ` Վազրիկ Սեկոյանը պատասխանեց, որ նախաձեռնությունը ոչ կոմերցիոն է և որևէ մեկը շահագրգռված չի լինի ինչ-որ կերպ ազդել արդյուքների վրա:

PanArmenian Group and Gallup International to implement program
PanArmenian Media Group and Gallup International Association’s Armenia Office signed today an agreement to implement a joint program.
The program envisages monitoring of consumer markets as well as markets of goods and services. Opinions of Armenian consumers will be studied and made public.
The agreement was signed by PanArmenian Media Group’s Chairman and General Director Vazrik Sekoyan and Director of Gallup International Armenia Office Aram Navasardian.
Vazrik Sekoyan said the program aims to provide consumers with information about the positions that various manufacturers and service providers occupy in their markets.
“The results of studies will be released every quarter,” Sekoyan noted.
In the words of Aram Navasardian, the program will be a step towards the formation of a civilized market.
“I can assure you that the program will be open and transparent and we will inform the mass media about the research results,” Aram Navasardian stated.
In response to a remark that the public mistrust such studies, Vazrik Sekoyan replied that the initiative is non-commercial and not interested in influencing the results.