Նախագահ. ԵԽ-ում նախագահություն ստանձնելը մեծ պատիվ է
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) նախագահ Ժան-Կլոդ Մինյոնին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Նշելով, որ ուրախ է Հայաստանում հյուրընկալելու ԵԽԽՎ նախագահին, Սերժ Սարգսյանը կարևորել է Ժան-Կլոդ Մինյոնի այցը մեր երկիր, հատկապես, երբ այն կայանում է ԵԽ նախարարների կոմիտեում Հայաստանի նախագահության շրջանակներում տեղի ունեցող առաջին միջոցառումների՝ ԵԽ խորհրդարանական վեհաժողովի բյուրոյի և մշտական կոմիտեի նիստերի կապակցությամբ: ԵԽ անդամակցությունից 12 տարի հետո Հայաստանի կողմից կազմակերպության նախագահությունն ստանձնելը Հանրապետության Նախագահը մեծ պատիվ և պատասխանատվություն է համարել մեր երկրի համար: Նա նշել է, որ անցած 12 տարիներին  Հայաստանը բավականին ճանապարհ է անցել և ակտիվ գործունեություն է իրականացրել կազմակերպության շրջանակներում:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել ԵԽ անդամակցությամբ Հայաստանի ստանձնած պարտավորությունների կատարման ընթացքին, մի շարք ուղղություններով մինչ այժմ իրականացված և ընթացիկ բարեփոխումներին, ԵԽ նախարարների կոմիտեում Հայաստանի նախագահության շրջանի գերակայություններին, ինչպես նաև ԼՂ հարցի կարգավորման գործընթացին ու տարածաշրջանային իրավիճակին:

Президент Армении: Председательство в Совете Европы большая ответственность
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял председателя Парламентской Ассамблеи Совета Европы Жан-Клода Миньона. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
В ходе встречи Серж Саргсян подчеркнул важность визита главы ПАСЕ в Армению, в особенности с учетом того, что он проходит в связи с первыми мероприятиями в рамках председательства Армении в Комитете министров Совета Европы – заседаний Бюро и Постоянного комитета ПАСЕ. Президент С.Саргсян отметил, что председательство в Комитете министров СЕ после 12 лет со дня вступления в Совет Европы является большой честью и ответственностью для Армении. По словам главы государства, за прошедшие 12 лет Армения прошла довольно серьезный путь, осуществила и осуществляет активную деятельность в рамках этой организации.
В ходе встречи стороны коснулись хода выполнения Арменией обязательств, взятых в связи со вступлением в Совет Европы, ряда текущих реформ, приоритетов председательства страны в Комитете министров СЕ, а также процесса урегулирования карабахского конфликта и региональной ситуации.