Նախագահ. ԵԽ-ում նախագահություն ստանձնելը մեծ պատիվ է
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) նախագահ Ժան-Կլոդ Մինյոնին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Նշելով, որ ուրախ է Հայաստանում հյուրընկալելու ԵԽԽՎ նախագահին, Սերժ Սարգսյանը կարևորել է Ժան-Կլոդ Մինյոնի այցը մեր երկիր, հատկապես, երբ այն կայանում է ԵԽ նախարարների կոմիտեում Հայաստանի նախագահության շրջանակներում տեղի ունեցող առաջին միջոցառումների՝ ԵԽ խորհրդարանական վեհաժողովի բյուրոյի և մշտական կոմիտեի նիստերի կապակցությամբ: ԵԽ անդամակցությունից 12 տարի հետո Հայաստանի կողմից կազմակերպության նախագահությունն ստանձնելը Հանրապետության Նախագահը մեծ պատիվ և պատասխանատվություն է համարել մեր երկրի համար: Նա նշել է, որ անցած 12 տարիներին  Հայաստանը բավականին ճանապարհ է անցել և ակտիվ գործունեություն է իրականացրել կազմակերպության շրջանակներում:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել ԵԽ անդամակցությամբ Հայաստանի ստանձնած պարտավորությունների կատարման ընթացքին, մի շարք ուղղություններով մինչ այժմ իրականացված և ընթացիկ բարեփոխումներին, ԵԽ նախարարների կոմիտեում Հայաստանի նախագահության շրջանի գերակայություններին, ինչպես նաև ԼՂ հարցի կարգավորման գործընթացին ու տարածաշրջանային իրավիճակին:

Serzh Sargsyan: Chairmanship of Council of Europe is great responsibility
Armenian President Serzh Sargsyan received today President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe Jean-Claude Mignon, the presidential press service reports.
During the meeting Serzh Sargsyan underlined the importance of PACE President’s visit to Armenia, taking into consideration the fact that the visit is paid in connection with the meetings of the PACE Standing Committee and Bureau in Yerevan - the first events in the framework of Armenia’s Chairmanship of the Committee of Ministers of the Council of Europe. In the words of Serzh Sargsyan, Chairmanship of the Committee of Ministers 12 years after the country’s accession to the Council of Europe is a great honor and responsibility to Armenia. He stated that in the past 12 years Armenia has followed quite a serious path, working actively within that organization’s framework.
The interlocutors discussed the process of Armenia’s honoring of commitments to the Council of Europe, the current reforms, priorities of Armenia’s Chairmanship the Council of Europe Committee of Ministers, the Nagorno Karabakh conflict settlement, and the regional situation.