Երևանում տոնական միջոցառումները կշարունակվեն մինչև ուշ գիշեր
Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա միջոցառումների շրջանակում Ազատության հրապարակն այս անգամ ևս վերածվել է կավճանկարչության մրցահարթակի: Մանուկների ձեռքով պատկերվող կավճանկարների ստեղծման աշխատանքներին հետևել է նաև քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Փոքրիկների տոնն առավել հագեցած դարձնելու նպատակով, կավճանկարչությանը զուգահեռ, մանկական սիրված համույթների մասնակցությամբ, հրապարակում կազմակերպվել էր նաև տոնական համերգային ծրագիր: Քաղաքապետը շրջել է հրապարակում, ծանոթացել փոքրիկների աշխատանքին, զրուցել նրանց ծնողների և երեխաներին մաղթել անհոգ ու երջանիկ մանկություն:
Տոնական միջոցառումների շրջանակում մինչև երեկոյան 20:00-ն Ազատության հրապարակում նախատեսված են նաև վիկտորինաների և ուրախ խաղերի անցկացում, որոնց համատեքստում փոքրիկներին սպասվում են նաև հաճելի անակնկալներ:
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է նաև «Հաղթանակ» զբոսայգի, որտեղ ևս Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ Երևանի քաղաքապետարանը կազմակերպել է տոնական միջոցառումներ:

В Ереване проходят мероприятия по случаю Международного дня детей
В рамках мероприятий, посвященных Международному дню детей, согласно традиции, Площадь Свободы в Ереване превратилась в площадку для рисунков мелом. За проходящим на площади мероприятием с участием детей наблюдал мэр Еревана Тарон Маргарян.
Как сообщает пресс-служба мэрии, на площади для маленьких жителей столицы была организована также праздничная концертная программа с участием популярных детских ансамблей.
Мэр Еревана прогулялся по площади, ознакомился с работами детей, побеседовал с родителями и пожелал детям беззаботного и счастливого детства.
В рамках праздничных мероприятий до 20:00 на Площади Свободы будут организованы викторины, различные веселые игры, а главных виновников праздника ждут приятные сюрпризы.
Тарон Маргарян посетил также Парк Победы, где также по случаю Международного дня детей мэрия Еревана организовала торжественные мероприятия. Мероприятия в Парке Победы будут продолжаться до позднего вечера.