Կառավարությունը Սուրիկ Խաչատրյանից հրաժարականի դիմում դեռ չի ստացել
ՀՀ Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը քիչ առաջ հայտարարությամբ է հանդես եկել, որում մասնավորապես ասվում է, որ վերջինս որոշել է թողնել մարզպետի իր լիազորությունները մինչև նախաքննության ավարտը և արդեն իր վերադաս մարմնից ստացել է թույլտվություն:
«Այս պահից սկսած ես այլևս չեմ կատարում Սյունիքի մարզպետի պարտականությունները»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
«Փաստինֆոի» թղթակցի հետ զրույցում ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Հարություն Բերբերյանը նշեց, որ այս պահի դրությամբ Սյունիքի մարզպետի կողմից լիազորությունները դադարեցնելու վերաբերյալ դիմում չի ստացվել:

Government has not yet received Surik Khachatrian’s application
Governor of Synuk province Surik Khachatrian issued earlier today a statement, which particularly said that S. Khachatrian decided to resign as governor and that the superior body gave its consent.
“From now on I am not the governor of Syunik province,” the statement on the website of Syunik regional administration reads.
Yet Pastinfo news agency was informed by Harutyun Berberian, spokesman for the Armenian prime minister, that they have not received any application for termination of S. Khachatrian’s duties as Syunik governor.