«Զվարթնոց» օդանավակայանի կտուրի մի մասը պոկվել ու ընկել է մեքենաների վրա
Քիչ առաջ միջադեպ է տեղի ունեցել «Զվարթնոց» օդանավակայանում: Քամուց պոկվել է VIP-սրահի կտուրն ու ընկել է ավտոկայանատեղիում կայանված մեքենաների վրա:
Aysor.am-ի հետ զրույցում օդանավակայանի մամուլի քարտուղար Գևորգ Աբարահամյանը նշեց, որ նախնական տեղեկությունների համաձայն միջադեպից տուժողներ չկան.
«Միայն թե բազմաթիվ մեքենաներ են վնասվել: Հիմա ես էլ դեպքի վայր եմ գնում»,- ասաց Աբրահամյանն ու նշեց, որ օդանավակայանն այս պահին շարունակում է իր բնականոն աշխատանքը.
«Դեպքը թռիչքուղուց շատ հեռու է տեղի ունեցել, այնպես որ թռիչքների հետաձգումներ կամ գրաֆիկի փոփոխություն չունենք»:

Сильный ветер сорвал крышу VIP-зала в аэропорту «Звартноц»
Сегодня во второй половине дня в аэропорту «Звартноц» произошел инцидент: сильный ветер сорвал крышу VIP-зала, которая упала на автомобили, припаркованные на стоянке.
В беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь аэропорта Геворк Абраамян сообщил, что по предварительным данным пострадавших нет.
«Однако были повреждены многочисленные машины. Я сейчас направляюсь к месту происшествия», - заявил Г.Абраамян. Он отметил, что аэропорт «Звартноц» продолжает работать в обычном режиме.
«Инцидент произошел далеко от взлетной полосы, посему изменений в графике полетов нет, рейсы не отложены», - сказал Г.Абраамян.