Լիտվայի նորանշանակ դեսպանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Սերժ Սարգսյանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասը: Այս մասին տեղեկանում ենք Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Հանրապետության ղեկավարը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք: Սերժ Սարգսյանը գոհունակությամբ է խոսել երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման գործում վերջին տարիներին արձանագրված առաջընթացի մասին և հույս հայտնել, որ դեսպանն իր հերթին պաշտոնավարման ընթացքում անհրաժեշտ ջանքեր կգործադրի այդ հարաբերություններն էլ ավելի ամրապնդելու գործում:
Դեսպան Էրիկաս Պետրիկասը նշել է, որ իր համար մեծ պատիվ է լինել Հայաստանում Լիտվայի դեսպանը և հավաստիացրել, որ կանի ամեն հնարավորը` առկա ներուժն օգտագործելու և երկու երկրների միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցության խորացմանը նպաստելու համար:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և դեսպան Էրիկաս Պետրիկասը հանդիպմանը նաև մտքեր են փոխանակել Եվրամիության շրջանակներում հայ-լիտվական հարաբերություններին վերաբերող հարցերի շուրջ:

The newly-appointed Lithuanian Ambassador to Armenia Erikas Petrikas presented today his credentials to Armenian President Serzh Sargsyan, according to the presidential press service.
The president congratulated E. Petrikas on his appointment and wished him success. He expressed satisfaction with the progress made in bilateral relations in recent years, expressing hope that the new ambassador will make efforts to further strengthen the relations of the two countries.
Erikas Petrikas stated that he considers it an honor to be Lithuania’s ambassador to Armenia and he will do his best to use the existing potential and promote cooperation between Armenia and Lithuania in various spheres.
The sides exchanged views on issues related to Armenian-Lithuanian relations within the framework of the European Union.