Տարոն Մարգարյան. Ծածկած շուկան վերականգնվելու է ու գործելու է որպես շուկա
Ծածկած շուկան վերականգնվելու է ու գործելու է որպես շուկա: Ձեզ բոլորիդ վստահեցնում եմ, այնտեղ բազմաբնակարան շենք չի կառուցվելու: Այս մասին այսօր երդմնակալության արարողությունից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
«Դա պատմամշակութային տարածք է: Գործելու է հենց որպես Ծածկած շուկա: Ինչ վերաբերում է այնտեղ ապօրինի կառույցներին, բոլորիդ աչքի առջև դրանք արդեն ապամոնտաժվում են»,- ասաց Տարոն Մարգարյանը:
Մարգարյանն անդրադարձավ նաև «Բարև Երևանի» անդամների բացակայությանը քաղաքապետի երդմնակալության արարողությունից.
«Դա իրենց իրավունքն է: Նիստին մեկ գալիս են, հետո` չեն գալիս, սպասենք երրորդ-չորրորդ նիստին»:
Տարոն Մարգարանը հրաժարվեց պատասխանել իր եկամուտների վերաբերյալ լրագրողների հարցերին ու դրանք մեկնաբանեց մեկ նախադասությամբ.
«Այդ հարցերին ես մամուլում արդեն պատասխանել եմ»:
Ինչ վերաբրում է Հանրապտության հրապարակի վերակառուցան ծրագրերին, քաղաքապետը նշեց, որ հայտարարվել է բաց մրցույթ ու առանց հանրության ցանկության` այնտեղ փոփոխություններ չեն արվի:

Mayor: Closed Market to continue functioning as market
The Closed Market in downtown Yerevan will be renovated and continue performing its former function, no apartment building will be constructed there, the Yerevan Mayor Taron Margrarian told reporters following this inauguration today.
“This place is of historical and cultural value. The market will operate here. As for unauthorized structures in that area, such structures are already being demolished,” the mayor noted.
Speaking about the reconstruction of Republic Square in Yerevan, the mayor said an open tender has been announced, but no changes will be made against the will of citizens.
As regards the absence of the members of Hello Yerevan bloc of parties from the inauguration, Taron Margarian said: “They have such a right. Sometimes they participate in sittings of the Council of Elders, sometimes they don’t. Let’s wait until next sittings”.