Տարոն Մարգարյան. Ծածկած շուկան վերականգնվելու է ու գործելու է որպես շուկա
Ծածկած շուկան վերականգնվելու է ու գործելու է որպես շուկա: Ձեզ բոլորիդ վստահեցնում եմ, այնտեղ բազմաբնակարան շենք չի կառուցվելու: Այս մասին այսօր երդմնակալության արարողությունից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
«Դա պատմամշակութային տարածք է: Գործելու է հենց որպես Ծածկած շուկա: Ինչ վերաբերում է այնտեղ ապօրինի կառույցներին, բոլորիդ աչքի առջև դրանք արդեն ապամոնտաժվում են»,- ասաց Տարոն Մարգարյանը:
Մարգարյանն անդրադարձավ նաև «Բարև Երևանի» անդամների բացակայությանը քաղաքապետի երդմնակալության արարողությունից.
«Դա իրենց իրավունքն է: Նիստին մեկ գալիս են, հետո` չեն գալիս, սպասենք երրորդ-չորրորդ նիստին»:
Տարոն Մարգարանը հրաժարվեց պատասխանել իր եկամուտների վերաբերյալ լրագրողների հարցերին ու դրանք մեկնաբանեց մեկ նախադասությամբ.
«Այդ հարցերին ես մամուլում արդեն պատասխանել եմ»:
Ինչ վերաբրում է Հանրապտության հրապարակի վերակառուցան ծրագրերին, քաղաքապետը նշեց, որ հայտարարվել է բաց մրցույթ ու առանց հանրության ցանկության` այնտեղ փոփոխություններ չեն արվի:

Мэр: Крытый рынок продолжит выполнять прежнюю функцию
Крытый рынок в центре Еревана после реконструкции продолжит выполнять прежнюю функцию, многоквартирное здание на этом месте строиться не будет, заявил журналистам после церемонии инаугурации мэр Еревана Тарон Маргарян.
«Это культурно-историческая местность. Будет действовать в качестве рынка. Что касается незаконных построек на этой территории, то они уже сносятся», - отметил Т.Маргарян.
Говоря о площади Республики, мэр отметил, что объявлен открытый конкурс, однако без учета мнения и желания граждан никаких изменений не будет.
Касаясь отсутствия на церемонии инаугурации членов блока «Здравствуй, Ереван», Т.Маргарян отметил: «Это их право. То участвуют, то не участвуют в заседаниях. Подождем следующих заседаний».