Ի՞նչ միջոցներով է կառուցվել ՎՊ նախագահի շքեղ առանձնատունը
ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացում որակեց ԱԺ-ում Վերահսկիչ պալատի 2012-ի տարեկան հաշվետվության քննարկումը:
Ն. Փաշինյանը ՎՊ նախագահից հետաքրքրվեց, թե ի՞նչ միջոցներով է կառուցել Պաշտպանության նախարարության մոտ գտնվող իր շքեղ առանձնատունը: Պատգամավորը նշեց, որ իր ունեցած տեղեկությունների համաձայն, տունն արդեն բնակեցված է և լավ զարդարված:
«Ես, իհարկե, երջանկություն եմ ցանկանում Ձեզ, Ձեր ընտանիքին, բայց մի փոքր էլ ավելի երջանկություն եմ մաղթում Հայաստանի քաղաքացիներին: Մենք խոսում ենք կոռուպցիայի և չարաշահումների մասին, բայց, ի վերջո, կարո՞ղ եք ասել, թե ի՞նչ միջոցներով եք կառուցել Ձեր շքեղ առանձնատունը»,- մասնավորապես ասաց Ն. Փաշինյանը:
Ի պատասխան ՎՊ նախագահ Ի. Զաքարյանը նախ ասաց, որ շատ լավ հասկանում է հարցի ենթատեքստը, ապա հայտնեց, որ նման հարց իրեն տվել է նաև լրագրողներից մեկը և ստացել այն անձնավորության անունը, ով ամբողջ ներդրումներն արել է:
Ն. Փաշինյանն արձագանքեց, թե իր հարցը ենթատեքստ չունի, այլ հստակ տեքստով հարց էր` տունն իրե՞ն է պատկանում, թե ոչ, ապրո՞ւմ են այնտեղ, թե ոչ և ի՞նչ միջոցներով է այն կառուցվել:

Pashinian: What money was Control Chamber head’s house built with?
Deputy of HAK faction Nikol Pashinian called today’s discussion of the 2012 annual report of the RA Control Chamber in the parliament a “show”.
Pashinian asked Chairman of the Control Chamber Nikol Pashinian what money his luxurious house next to the Defense Ministry was built with. He added that the house has an excellent interior and some people already live in it.
“Of course, I wish happiness to you and your family, but I wish more happiness to Armenian citizens. We speak about corruption and abuses, but, after all, can you tell us what money your luxurious house was built with?” said Pashinian.
The Control Chamber chairman replied he understood well the implication of Pashinian’s question. He added that a journalist asked him the same question recently and that he named the person who has made all the investments.
Pashinian said his question had no overtone and he just wanted to know who owns the detached house, who lives there, and what money the house was built with.